Rezultate te kerkimit per termin: +Brendshm

Total: 516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.441Z

Maroni: Shqiptarët do të lëvizin shumë shpejt pa viza

Deklarata vjen nga Ministri i Brendshm i Italis, Roberto Maroni, deklaron se qytetart shqiptar do t lvizin pa viza n hapsirn Schengen brenda ktij viti. Kt deklarat ai e bri gjat nj takimi q zhvilloi n Rom me homologun e tij shqiptar, ministrin Lulzim Basha. Ministri Maroni vlersoi hapat q kaShqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

Kroacia mbështetje Shëipërisë për heqjen e vizave

Kryeminstri Sali Berisha u takua me Ministrin e Brendshm t Kroacis Tomislav Karamarko. Zyrtari i lart kroat vlersoi si mjaft domethnse arritjet e qeveris shqiptare n luftn kundr krimit e trafiqeve, n shkatrrimin e bandave kriminale. Ai konsideroi se marrveshja, q do t nnshkruhet mes dy vendeve pr ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Emigrantët, Maroni: Do dëbojmë këdo që shkel ligjet

Italia do t ndjek t njjtn politik si Franca sa i takon deportimit t emigranteve, madje do t tregohet edhe m e ashpr. Ministri i brendshm Italian, Roberto Maroni krcnoi se shteti italian do t dboj jo vetm klandestint, por edhe emigrantt e ligjshm q nuk plotsojn kushtet e vendosura me ligj. “Fra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shumë turistë, por pak para

Vzhgimi N Shqipri mund t jet rritur numri i vizitorve, emigrant apo shtetas t huaj, por prurjet e valuts gjat ktij sezoni veror n tregun e brendshm kan qen t pakta. Sipas ekspertve, krahasuar me nj vit m par, rnia sht e dukshme dhe shkon mbi 15% m pak valut e hedhur n treg. Ekspertt thon se edhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Maroni: Do të dëbojmë edhe emigrantët e ligjshëm

Italia do t ndjek t njjtn politik si Franca sa i takon deprtimit t emigranteve, madje do t tregohet edhe m e ashpr. Ministri i Brendshm italian, Roberto Maroni krcnoi se shteti italian do t dboj jo vetm klandestint, por edhe emigrantt e ligjshm q nuk plotsojn kushtet e vendosura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Vizat, procedura deri në heqjen e tyre Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9');

Liberalizimi i vizave n vendet e Bashkimit Europian pr shtetasit shqiptar, q posedojn pasaporta biometrike do t shpallet zyrtarisht n vjeshtn e ktij viti. N fund t tetorit me botimin n Fletoren Zyrtare do t marr fuqi ekzekutuese ka do t thot se kjo sht dhe data m e mundshme kur shqiptart do t dalin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama