Rezultate te kerkimit per termin: +Brexitin

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.824Z

BE: Pakti për Brexitin nuk mund të rinegociohet

Gjermania dhe shtetet tjera të Bashkimit Evropian i kanë thënë Britanisë të hënën se draft marrëveshja e tyre për Brexitin, nuk mund të rinegociohet, transmeton Rueters. Kryeministrja britanike, Theresa May është duke u përballur me vëshirësi në Angli për të mbajtur gjallë paktin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.096Z

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.103Z

BREXITI NË NJË RRUGË PA KRYE!

Negociatat e Britanisë së Madhe me BE për Brexitin ndodhen në një rrugë pa krye. Këtë nuk e thotë kushdo, por Theresa May, kryeministrja britanike. Në një letër drejtuar partisë së saj konservatore të përçarë thellësisht, ajo pranon se në thelb nuk ka mundësi as të kthehet pas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.221Z

Gjermani, May dhe Merkel përplasen për Brexit-in

Kryeministrja britanike, Theresa May, e njoftoi kancelaren gjermane, Angela Merkel, lidhur me veprimet që po ndërmirren për të sjellë një përfundim të suksesshëm të procesit të Brexitit. May ndodhet në Gjermani si pjesë e përpjekjes së saj të fuqishme për të siguruar një shtyrje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.974Z

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga BE”, kurse kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.908Z

Tusk dhe Juncker i ofrojnë Britanisë të qëndrojë në BE

“Zemrat tona janë të hapura për ju”. Krerët e BE reagojnë me ofertën e tyre në mënyrë intensive ndaj përçarjes në rritje të kampit të mbështetësve të Brexitit. Përgjigjia e kryeministres May është si zakonisht e thatë. Me vëmendje ndoqën udhëheqësit politikë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.225Z

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama