Rezultate te kerkimit per termin: +Brexitin

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.103Z

BREXITI NË NJË RRUGË PA KRYE!

Negociatat e Britanisë së Madhe me BE për Brexitin ndodhen në një rrugë pa krye. Këtë nuk e thotë kushdo, por Theresa May, kryeministrja britanike. Në një letër drejtuar partisë së saj konservatore të përçarë thellësisht, ajo pranon se në thelb nuk ka mundësi as të kthehet pas,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.221Z

Gjermani, May dhe Merkel përplasen për Brexit-in

Kryeministrja britanike, Theresa May, e njoftoi kancelaren gjermane, Angela Merkel, lidhur me veprimet që po ndërmirren për të sjellë një përfundim të suksesshëm të procesit të Brexitit. May ndodhet në Gjermani si pjesë e përpjekjes së saj të fuqishme për të siguruar një shtyrje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.974Z

BREXIT, SHPËTIM NË MINUTËN E FUNDIT?

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga BE”, kurse kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.908Z

Tusk dhe Juncker i ofrojnë Britanisë të qëndrojë në BE

“Zemrat tona janë të hapura për ju”. Krerët e BE reagojnë me ofertën e tyre në mënyrë intensive ndaj përçarjes në rritje të kampit të mbështetësve të Brexitit. Përgjigjia e kryeministres May është si zakonisht e thatë. Me vëmendje ndoqën udhëheqësit politikë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.225Z

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.978Z

Vota e deputetëve, May: Çon Britaninë në zgjedhje ose skemi Brexit fare!

Britania mund të zhytet në ujëra të paeksploruar nëse ligjvënësit refuzojnë marrëveshjen e Brexit. Kështu ka paralajmëruar kryeministrja britanike, Theresa May, e cila e ka negociuar këtë marrëveshje. Në një intervistë për DailyMail, May ka thënë se refuzimi i propozimeve të saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.159Z

May kundër një referendumi të dytë për Brexit

Sa më shumë që afrohet dalja nga BE, aq më shumë spekulohet në Britaninë e Madhe për një referendum të dytë. Në fazën përfundimtare të negociatave të anëtarësimit me BE, kryeministrja britanike Theresa May i kundërshtoi në mënyrë të prerë kërkesat në vendin e saj për një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama