Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 10078 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 10078 / hits[0] 13320 /
No Pic available
  • 2016-07-01

Vrasësi shqiptar me një këmbë do të deportohet nga Britania

Vrasësi shqiptar me një këmbë do të deportohet nga Britania. Mediat britanike shkruajnë se Saliman Barçi, 41 vjeç do të largohet nga Britania pas 14 vitesh që kurse përfitoi dokumente si shtetas nga Kosova. Autoritetet e migracionit e akuzuan atë se ka mashtruar qëllimisht, duke përfit

Draft-ligji për një koncesion dhe dy-tri çështje për diskutim publik
  • 2016-06-30

Draft-ligji për një koncesion dhe dy-tri çështje për diskutim publik

ZEF PREÇI Nuk është hera e parë që qeveria zgjat afatin e një koncesioni, d.m.th., lejon që koncesionari të vazhdojë të shfrytëzojë një burim natyror edhe për disa vite të tjera mbas përfundimit të afatit të marrëveshjes fillestare apo asaj të rishikuar... Megjithatë, duke mo

Europa kundër vetvetes?!
  • 2016-06-30

Europa kundër vetvetes?!

ZENO JAHAJ Gjysma e anglezëve ka votuar për ta lënë BE-në. Një makth a gjëmë e stërmadhe ka pushtuar mediat fjalimet, liderët, për një efekt të mundshëm domino: Bashkimi Europian shkon drejt shpërbërjes. Kësisoj, tashmë europianët do të enden secili për hesap të vet në xhun

Çfarë ka ndodhur më 30 qershor?
  • 2016-06-30

Çfarë ka ndodhur më 30 qershor?

1422 Zhvillohet Beteja e Arbedos midis Dukës së Milanos dhe kantoneve zvicerane – shkaku ishte hedhja poshtë e propozimit milanez për të blerë qytetin e fortifikuar zviceran Bellinzona. Beteja u zhvillua në Arbedo, fshat 3 km në veri të Bellinzonas. Milano doli fitues. Humbja shkura

No Pic available
  • 2016-06-30

HISTORI/ 100 betejat që vendosën fatin e botës

Çmimi final që synoj është paqja”, ka thënë dikur Winston  Churchill. Dhe askush më mirë se një ushtar, nuk e di vlerën e këtij çmimi, sepse askush nuk e njeh më mirë se një ushtar përbindëshin e quajtur luftë. Luftërat kanë shoqëruar njerëzimit që në fillim të krijim