Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 10078 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 10078 / hits[0] 13320 /
Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

I vuri thikën në fyt gruas, dëbohet shqiptari që tmerroi Britaninë
  • 2019-03-09

I vuri thikën në fyt gruas, dëbohet shqiptari që tmerroi Britaninë

Shqiptari Ardian Rragami, 47-vjeç është dëbuar nga Britania e Madhe, pas apelit që gruaja e tij u bëri autoriteteve vendase. Rragami ka pasur precedentë të mëparshëm penalë, por ishte duke përdor dashurinë për familjen si një argument kundër ekstradimit të tij në Shqipëri. Ardian

Britania në alarm, paralajmëron May: Nëse svotoni marrëveshjen, nuk dalim nga BE-ja
  • 2019-03-08

Britania në alarm, paralajmëron May: Nëse svotoni marrëveshjen, nuk dalim nga BE-ja

Britania po përballet me një situatë mjaft të vështirë, teksa afron data për daljen nga Bashkimi Europian. Kryeministrja britanike, Theresa May, ka paralajmëruar ligjvënësit se nëse javën e ardhshme e refuzojnë planin e saj për Brexit, atëherë Britania mund të mos e lërë kurrë B

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane
  • 2019-03-07

Shqipëria hyn në BE, 390 mijë persona kanë marrë nënshtetësi europiane

Ndërsa Shqipëria është një nga vendet më pro-europiane dhe po përpiqet me të gjitha forcat që të anëtarësohet në Bashkimin Europian- gjë që duhet ende shumë e largët- qytetarët e saj janë një hap para. Sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat dhe të përpunuara nga Monito

Historia e kuksianit që do ekstradohet në Angli, si u bë vrasës në Londër
  • 2019-03-06

Historia e kuksianit që do ekstradohet në Angli, si u bë vrasës në Londër

Elton Sefa dhe viktima Një i ri nga Kukësi u arrestua rreth një javë ma parë në Xhafzotaj të Durrësit dhe do të bëhet i pari shqiptar që do të ekstradohet për të vuajtur dënimin në Britaninë e Madhe pas firmosje së një marrëveshje midis dy vendeve në 2017. Elton Sefa do të vuaj

Dhuratë nga Britania, ja mjetet që do transportohen të burgosurit (Foto)
  • 2019-03-06

Dhuratë nga Britania, ja mjetet që do transportohen të burgosurit (Foto)

Automjetet që shikoni në fotografi, janë makinat e reja me të cilat do të transportohen të burgosurit shqiptarë. Mjetet u prezantuan paraditen e kësaj të mërkure në prani të ministrisë së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ambasadorit britanik Duncan Norman dhe drejtorit të Përgjithshëm t

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?
  • 2019-03-05

Pse po zgjat kaq shumë ndryshimi i orës në Europë?

Në vitin 2021 duhet të hiqet ndryshimi i orës. Të paktën në disa shtete të BE. Pse po zgjat kaq shumë, nuk kuptohet. Koha ka kaluar për periudhën e verës dhe të dimrit. Për këtë janë të një mendjeje Komisioni i BE-së dhe Parlamenti Europian. Komisionet përkatëse të Parlamentit