Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 10078 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 10078 / hits[0] 13320 /
Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Britania e kërkon për vrasje, arrestohet në Durrës 23-vjeçari
  • 2019-03-01

Britania e kërkon për vrasje, arrestohet në Durrës 23-vjeçari

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të autoriteteve britanike, është vënë në prangat e policisë. Drejtoria e Policisë Durrës në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë arrestuar pasditen e kësaj të enjte, një person i cili kërkohej nga autoritetet britanike që

Thikën në fyt gruas, historia e shqiptarit vrasës pushton Britaninë (FOTO)
  • 2019-02-27

Thikën në fyt gruas, historia e shqiptarit vrasës pushton Britaninë (FOTO)

Historia e një shqiptari (vrasës) që u largua në vitet 90 në drejtim të Britanisë së Madhe dhe që është fotografuar tashmë duke kërcënuar bashkëshorten e tij duke i vendosur thikën në fyt, ka qenë sot ndër më të lexuarat në shtypin britanik. Ardian Rragami është filmuar duke

No Pic available
  • 2019-02-26

Britania në ankth, May: Zgjidhni! Dalje pa marrëveshje ose shtyrje të Brexit

Pas negociatave pa rezultat me liderët e BE-së në takimin e Ligës Arabe, kryeministrja britanike Theresa May u ka premtuar sot deputetëve se nëse ata kundërshtojnë për të dytën herë planin e saj për Brexit në votimin e 12 marsit, atëherë do tu duhet të votojnë midis dy alternativav

The Mirror: Mafia shqiptare bën ligjin në tregun e kokainës në Angli
  • 2019-02-25

The Mirror: Mafia shqiptare bën ligjin në tregun e kokainës në Angli

Mediat britanike vazhdojnë të pasqyrojnë aktivitetin e mafies shqiptare në MBretërinë e Bashkuar. Në një artikull të së përditshmes Në shkrimin me titull: Albanian mafia flooding Britain with drugs as it grasps £5billion cocaine market , thuhet se rrjeti i organizuar i trafikantëve s

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale
  • 2019-02-25

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale

Psikologët më me emër në fushën e psikologjisë sugjerojnë 9 formulat për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për tu ndierë më të lumtur. Sipas disa studimeve nëse keni disa miq të ngushtë, një familje të madhe e me dashuri, apo lidhje të forta me komunitetin, ju jeni më t

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova
  • 2019-02-17

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump u ka kërkuar vendeve evropiane të riatdhesojnë dhe ndjekin penalisht xhihadistët nga vendet e tyre të kapur në Siri. Përndryshe, paralajmëroi ai, Shtetet e Bashkuara mund t’i lirojnë terroristët që ata të “hyjnë lirisht në Evropë”. &