Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 10078 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 10078 / hits[0] 13320 /
Venezuelë, thirrja e Guaidòs për popullsinë: Zbrisni në shesh!
  • 2019-01-28

Venezuelë, thirrja e Guaidòs për popullsinë: Zbrisni në shesh!

Lideri opozitar i Venezuelës, presidenti i përkohshëm i vetëshpallur, Juan Guaidò, i ka bërë thirrje popullatës për dy mobilizime të reja. I pari u thirr për të mërkurën në mesditë: Guaidò kërkoi nga mbështetësit e tij të dilnin në rrugë për një demonstrim paqësor dy-orësh

No Pic available
  • 2019-01-28

Dhunë në rrugë dhe pavarësia e Skocisë, Brexit me pasoja apokaliptike

Fati i Brexit ende nuk është vulosur por rrëzimi me votë i marrëveshjes së Theresa May me BE-në, në përlamentin britanik tregon se mundësia e largimit pa një marrëveshje nga blloku është mëse e mundshme. Por, pavarësisht një dalje me dakordësi europiane ose jo, Brexit si proces do

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë
  • 2019-01-27

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë

Një video që është filmuar në Poloni ka ndezur alarmin për mishin që konsumohet në të gjithë Europën, përfshirë edhe vendin tonë, pasi tregon se lopët jashtëzakonisht të sëmura janë kontrabanduar në një thertore dhe shiten pa inspektim dhe vulë veterinare. Polonia është një

No Pic available
  • 2019-01-26

Irani akuza të forta ndaj Francës

Irani zyrtar ka akuzuar Francën se është një faktor destabilizues në rajon, pas kërcënimeve të ministrit të Jashtëm francez, për sanksione të reja kundër Teheranit, për shkak të programit bërthamor. “Republika islame ka bërë gjithmonë thirrje për ruajtje të paqes dhe stabi

Ish-ministri mpreh thikën, gati sulmi për të marrë qeverinë
  • 2019-01-18

Ish-ministri mpreh thikën, gati sulmi për të marrë qeverinë

Ish-ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson ka shpërthyer në një sulm të drejtpërdrejtë ndaj kryeministres Theresa May, duke e akuzuar si përgjegjësen kryesore për dështimin e saj me planin Brexit, teksa ai ka nisur hapur fushatën për tu bërë udhëheqësi i ri i Konservatorëve dhe

No Pic available
  • 2019-01-16

Britania i mbyll derën Brexit, Parlamenti rrëzon me votë paktin May-BE

Marrëveshja Brexit që kryeministrja Theresa May kishte arritur me Bashkimin Europian dhe që i siguronte Britanisë së Madhe një dalje të rregullt nga unioni është rrëzuar në mbrëmje në Parlament, pasi 230 deputetë votuan kundër saj. 432 deputetë votuan në total për marrëveshjen, e

No Pic available
  • 2019-01-13

Brexit, May: Vota kundër çon Britaninë në prag katastrofe

Kryeministrja britanike Theresa May, ka paralajmëruar ligjvënësit se dështimi për të mbështetur planin e saj për largim nga Bashkimi Evropian, do të ishte katastrofë për Britaninë, në prag të votimit në Parlament. Ligjvënësit pritet të votojnë të martën, pas dështimit të votim