Rezultate te kerkimit per termin: +Britania

Meta: total 1000 / total_found 10078 / time 0.005 / keyword[0] britania / docs[0] 10078 / hits[0] 13320 /
Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE
  • 2019-01-11

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE

Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e Ministrit të Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, i c

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia
  • 2019-01-11

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe deklaroi se e gjithë bota do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për mediat në Londër, së bashku me kryeministren britanike Theresa May, Abe shprehu mbështetjen e tij të plotë për marrëveshjen

No Pic available
  • 2019-01-06

Me dokumente false drejt Britanisë, 39 të ndaluar në Rinas gjatë dhjetorit

Gjatë vitit 2018, në Aeroportin Nënë Tereza kaluan rreth 2 milionë e 960 mijë pasagjerë, por gjatë muajit dhjetor është konstatuar edhe një numër i lartë i personave që kanë tentuar të udhëtojnë me dokumente të falsifikuara. Gjatë kontrolleve të muajit të fundit, agjentët e Po

No Pic available
  • 2019-01-04

Frikë nga dhuna në Irlandën e Veriut, 1000 policë trajnohen për post-Brexit

Me hyrjen e 2019-ës frika sa vjen e shtohet në radhët e britanikëve, të cilët nuk i kishin imagjinuar kurrë pasojat e rënda nga një dalje pa marrëveshje prej Bashkimit Europian, që me shumë gjasa do të ndodhë nëse Parlamenti rrëzon me votë planin May për Brexit. Në vazhdën e supo

No Pic available
  • 2018-12-30

Rreziku i Brexit, 100 mln paund nga Britania për rregullimin e porteve

Qeveria britanike do të shpenzojë më shumë se 100 milionë funta për të lehtësuar transportin ujor nëpër kanal, nëse Mbretëria e Bashkuar dështon të sigurojë një marrëveshje tregtare para daljes nga Bashkimi Evropian, raporton Reuters. Vetëm tre muaj para se Mbretëria e Bashkuar t

No Pic available
  • 2018-12-29

ELEFANTI BRENDA BE-SË

Ku ka mbetur ajo fryma europiane e bashkëpunimit dhe pajtimit në kapërcyellin e viteve? Mjafton të shohësh situatën në disa vende të BE-së për të kuptuar, se Bashkimi Europian nuk i ka punët mirë. Vatra krize kudo Britania e Madhe kërkon të dalë nga Bashkimi Europian, madje ka shum

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th