Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
No Pic available
  • 2019-03-23

Pendohen britanikët, protesta masive kundër Brexit

Largimi i Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian duket se nuk do të jetë aq i lehtë sa e kishin parashikuar britanikët 3 vite më parë, kur votuan pro Brexit. Ata tashmë janë ndarë në dy kampe, një grup masiv që kërkon një tjetër referendum dhe një tjetër grup më i vogël, të

Protestat, ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës
  • 2019-03-22

Protestat, ambasadori britanik i shkon në zyrë Bashës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë e PD-së ambasadorin e Britanisë, Duncan Norman. Takimi po zhvillohet në kuadër të situatës politike në vend. Ende nuk ka një deklaratë zyrtare nga palët, rreth asaj që është diskutuar. Opozita prej disa javësh ndodhet në

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit
  • 2019-03-20

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana
  • 2019-03-19

Rrëfehet vrasësi serial shqiptar, i njohur me pseudonimin Tony Montana

Mane Driza Shqiptari  i njohur me pseudonimin Tony Montana, i akuzuar për masakrimin e shokut të tij në Angli, është rrëfyer përpara togave të zeza. Bëhet fjalë për vrasjen e ndodhur në vitin 1999, ku Mane Driza akuzohet se ka vrarë me disa lloje thikash  shtetasin Stefan Bledar Mone.

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA
  • 2019-03-18

MASAKRA NË ZELANDËN E RE, RREZIQET QË NA VIJNË NGA HESHTJA DHE APATIA

Nga Dr. Arben Ramkaj Ishte realisht e trisht dhe e frikshme, ngjarja që ndodhi në qytetin Kristçërç të Zelandës së Re, pak ditë më parë, kur 28-vjeçari nga Australia, Brendon Tarrant, një terrorist i lëvizjes së supremacistëve të bardhë, i përgatitur me një infrastrukturë të ma

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in
  • 2019-03-14

Britani, Parlamenti kundërshton një referendum të ri për Brexit-in

Parlamenti britanik ka votuar kundër mbajtjes së një referendum të ri për Brexit-it. Ligjëvënësit kundërshtuan mocionin me 334 vota kundër dhe 85 për. Ky votim, nuk i pengon ligjvënësit, që në një përiudhë të ardhshme, sërish të fitojnë mbështetjen e Parlamentit për një refe

No Pic available
  • 2019-03-13

Britania rrëzoi marrëveshjen e Brexit-it, BE: I kemi larë duart me Theresa May

Brukseli i ka larë duart,  për të ndihmuar Theresa May në marrë marrëveshjen e saj të Brex-it. Ligjvënësit britanik, për herë të dytë, kanë votuar mbrëmjen e djeshme kundër marrëveshjes për Brexit-in të negociuar nga qeveria britanike dhe Bashkimi Evropian duke e vënë në drejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama