Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.708Z

Peshkatarët spanjollë sot në protestë kundër Britanisë së Madhe

Peshkatarët spanjollë do të lundrojnë gjatë së dielës në afërsi të ujrave të Gjibraltarit, në një protestë të tyre kundër Britanisë së Madhe. Qeveria lokale e Gjibraltarit ka vendosur të ndërtojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.840Z

Sekretari i Jashtëm i Britanisëvlerëson arritjen e marrëveshjes

LONDER- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me të arritur në Londër u takua me Sekretarin e Jashtëm të Britanisë së Madhe, William Hague, me të cilin bisedoi për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel për normalizimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.310Z

Ish-kryeministri francez, Britanisë: “Dilni nga BE-ja”

Ish-kryeministri francez dhe avokati i zjarrtë i Bashkimit Europian, Michel Rocard, e akuzoi Britaninë ditën e mërkurë, se është bashkuar me Bashkimin Europian për t’u shërbyer interesave të saj tregtare, duke u shprehur se ajo duhet të la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.886Z

Në Parlamentin e Britanisë diskutohet çështja e biletave të shtrenjta në futboll

Kryeministri i Britanisë, David Cameron, ka shprehur shqetësim lidhur me çmimet e biletave të ndeshjeve të Premier Ligës angleze në futboll, pasi simpatizuesdit e Livepulit u larguan nga një takim dhjetëra minuta para përfundimit të lojës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.224Z

Ja çfarë heqin emigrantët për të kaluar drejtë Britanisë (VIDEO)

 Të ngjitesh pas kamionëve që nisen nga porti i Calais në Francë në drejtim të Britanisë. Kjo është njëra nga rrugët që ndjekin emigrantët, mes të cilëve edhe shumë shqiptarë, për të kaluar drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.434Z

Ministri Krasniqi takoi ambasadorin e Britanisë se Madhe, Ruairi O'Connell

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Prishtinë, Ruairi O'Connell. Ministri Krasniqi e njoftoi ambasadorin për të arriturat dhe sfidat në bujqësi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.714Z

“Le Monde”: 7 banda shqiptare kontrollojnë trafikun e emigrantëve drejt Britanisë

Gazeta franceze “Le Monde” ka bërë një reportazh mbi atë që po ndodh në Kale ku grupet e trafikantëve po bërballen ditët e fundit me forcat e rendit. Sipas gazetës, të cituar edhe nga mediat britanike grupet e trafikantëve shqip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama