Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
No Pic available
  • 2016-07-05

Hollande: BE mbetet e angazhuar në Ballkan, brexit asnjë ndikim

Do të mbajmë fjalën dhe do të vazhdojmë të punojmë për stabilitetin dhe sigurinë në Ballkan, ndërsa vendeve të rajonit u themi se procesi i zgjerimit të Bashkimit Evropian vazhdon, ka thënë presidenti i Francës, Francois Hollande, në mbyllje të samitit për Ballkanin Perëndimor n

No Pic available
  • 2016-07-05

KE: 96 milionë euro për hekurudha në Shqipëri, Kosovë dhe Serbi

Komisioneri Europian Johanes Hahn ka deklaruar se dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian nuk nënkupton se ky union nuk do të ketë zgjerim gjatë në të ardhmen. Ajo që jemi duke u përballur me daljen e një vendi nuk do të thotë se është fundi me procesin e zgjerimit, përkundrazi. Ka sh

No Pic available
  • 2016-07-05

Pasoja e Brexit

Në mëshirë të fatit, pa udhëheqje dhe e ndarë, Britania provoi shijen e parë të jetës së shkëputur nga Europa Fushata për tu larguar nga BE-ja vazhdimisht i bënte thirrje Britanisë për të marrë kontrollin. Tashmë u bënë më shumë se dy javë që nga vota ngushtësisht e prirur p

Merkel: Ballkani në BE, në faza të ndryshme
  • 2016-07-05

Merkel: Ballkani në BE, në faza të ndryshme

Samiti i Parisit Pas Brexit premtohet vijimi i procesit, por jo të gjitha shtetet do të kenë shpejtësi të ndryshme Në Pallatin Elize ka nisur takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me Presidentin francez, François Hollande, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe shefen e diplomacisë e

No Pic available
  • 2016-07-05

Gara e konservatorëve, Boris Johnson mbështet kandidaten Andrea Leadsom

Ish-kryebashkiaku i Londrës, Boris Johnson, ka deklaruar se do të mbështesë ministren e energjitikës, Andrea Leadsom, në garën e konservatorëve që do të mbahet në muajin shtator. Johnson argumentoi se 53-vjecarja ka energjinë, vendosmërinë dhe idetë e duhura për të qënë Kryeminsit

No Pic available
  • 2016-07-05

Rama: Heqim tarifat doganore për 6 vende të Ballkanit

Në përfundim të Samitit të Parisit kryeministri Edi Rama ka njoftuar  se 5 vende të rajonit kanë mbështetur propozimin e Shqipërisë për të hequr taksat për shkëmbimet tregtare. Kreu i qeverisë nënvizoi gjithashtu se nga kancelarja gjermane dhe presidentit francez është garantuar se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama