Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës
  • 2019-03-12

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës

Po ju tregojmë historinë se si gangsterët shqiptarë ultra të dhunshëm mbërritën në Britani për të kontrolluar trafiqet e paligjshme të prostitucionit duke marrë nën kontroll një treg multi-milionësh të kokainës duke u bërë kriminelët më të frikshëm. Nga Jake Ryan, Reporter i

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime
  • 2019-03-12

Londra kërkon shtyrjen e Brexit-it. Juncker: Nuk ka më bisedime

Kryeministrja britanike, Thereza May, mori nga BE këshilla për mekanizmin e diskutueshëm të kthyeshëm për kufirin irlandez në kontekstin e Brexit. Këto ndryshime, të cilat mund të garantojnë përparimin e shumicës për të ratifikuar në votimin e së martës, “forcojnë dhe përmi

No Pic available
  • 2019-03-12

Britania rrëzon për herë të dytë marrëveshjen e Brexit-it. Çfarë do ndodhë?

Ligjvënësit britanik, për herë të dytë, kanë votuar kundër marrëveshjes për Brexit-in të negociuar nga qeveria britanike dhe Bashkimi Evropian duke e vënë në drejtim të panjohur procesin e daljes së vendit nga BE-ja. Kundër marrëveshjes votuan 391 deputetë ndërkaq pro ishin 242.

Kripa ka një mijë virtyte, thjesht mos hidhni shumë në pjatë
  • 2019-03-07

Kripa ka një mijë virtyte, thjesht mos hidhni shumë në pjatë

Edhe pse në kuzhinë ajo duhet të përdoret më shumë moderim, është një substancë me rëndësi thelbësore, shumë e dobishme për shëndetin, mirëqenien dhe kujdesin e trupit Ka shumë lloje dhe mund të ketë, në varësi të përbërjes së saj, ngjyra të ndryshme. Kripa është një su

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Thikën në fyt gruas, historia e shqiptarit vrasës pushton Britaninë (FOTO)
  • 2019-02-27

Thikën në fyt gruas, historia e shqiptarit vrasës pushton Britaninë (FOTO)

Historia e një shqiptari (vrasës) që u largua në vitet 90 në drejtim të Britanisë së Madhe dhe që është fotografuar tashmë duke kërcënuar bashkëshorten e tij duke i vendosur thikën në fyt, ka qenë sot ndër më të lexuarat në shtypin britanik. Ardian Rragami është filmuar duke

No Pic available
  • 2019-02-25

Kokfortësia e BE-së, Tusk i propozon Britanisë të shtyjë për dy vite Brexit

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka rritur presionin ndaj kryeministres britanike, Theresa May, për të shtyrë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Tusk ka thënë se kjo do të ishte një zgjidhje e arsyeshme dhe se 27 anëtarët e bllokut do të tregojnë mirëkuptim dhe vull

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama