Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.592Z

Shuhet Margaret Thatcher, ‘Zonja e Hekurt’ e Britanisë

LONDER- Është shuar në moshën 87 vjeçe ish-kryeministrja Britanike Margaret Thatcher. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i saj, i cili deklaroi se Thatcher vdiq në shtëpinë e saj si pasojë e një trompoze. E konsideruar si 'Zonja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.591Z

Shuhet ish-kryeministrja Margaret Thatcher, ‘Zonja e Hekurt’ e Britanisë

LONDER- Është shuar në moshën 88 vjeçe ish-kryeministrja Britanike Margaret Thatcher. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i saj, i cili deklaroi se Thatcher vdiq në shtëpinë e saj si pasojë e një trompoze. E konsideruar si 'Zonja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.692Z

Ikja eventuale e Britanisë nga BE-ja - “katastrofë”

Largimi eventual i Britanisë nga Bashkimi Evropian do të ishte “katastrofë” edhe për vetë atë, edhe për bllokun 28-anëtarësh, ka thënë kryeministri i Italisë, Matteo Renzi. Kryeministri britanik, David Cameron, ka thën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.549Z

Clinton: Skocia të jetë pjesë e Britanisë Madhe

‘Skocia duhet të jetë pjesë e Britanisë së Madhe’. Kështu është shprehur në një deklaratë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, i cili më tej shtoi se Skocia mund të dërgojë një "mesazh të fuqisë"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.292Z

Dorëhiqet kleriku i Britanisëpas akuzave për ngacmim seksual

BRITANI - Pas akuzave për sjellje të papërshtatshme ndaj priftërinjve, që datojnë nga viti 1980, Kardinali skocez Keith O'Brien kleriku më i lartë i Britanisë ka dhënë dorheqjen e tij. Kardinali ka lënë kështu Britaninë pa p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.511Z

Cannon takon Metën: Keni mbështetjen e vazhdueshme të Britanisë

TIRANE - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Cannon. Mësohet se Ambasadori Cannon i shprehu Kryetarit të Kuvendit urimet më të përzemërta për detyrën e re dhe e siguroi atë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.961Z

Ministri Bajrami priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me të cilin ka biseduar për reformat që janë duke u bërë në të gjitha ni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama