Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
No Pic available
  • 2019-02-23

E frikshme! Tregtari shet pilula me çimento tek adoleshentët: Nuk më vjen keq

Një hetim tronditës ka zbuluar se tregtarët nëntokësore po shesin Xanax  për fëmijët 14-vjeçar.  Një gazetar i BBC-së ishte në një laborator nëntokësor të dyshimtë, ku prodhuesi farmaceutik Phil * prodhon medikamentin dhe thotë se nuk ‘kujdeset’ për pasojat potencial

Mandatet ndezin alarmin e kuq, ambasadorët pushtojnë zyrën e Bashës
  • 2019-02-20

Mandatet ndezin alarmin e kuq, ambasadorët pushtojnë zyrën e Bashës

Vendimi i opozitës së bashkuar për të djegur mandatet parlamentare ka ndezur një dritë të kuqe alarmi për demokracinë në Shqipëri. Shqetësimin për situatën e krijuar në politikën tonë e ka shprehur hapur BE, nëpërmjet deklaratave të Luigi Sorecas dhe Maja Koçijancic nga Brukseli

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit
  • 2019-02-18

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një thirrje për zgjim gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përballje me fuqitë tjera rivale botërore, thanë burim

Trondit Gjermania: Rusia më e besueshme se SHBA-të
  • 2019-02-18

Trondit Gjermania: Rusia më e besueshme se SHBA-të

Prej kohësh nuk flitet kaq shumë për Europën. Shqetësimi është shumë i madh. Nuk kalon asnjë ditë pa i hedhur sytë me shqetësim nga Londra. Loja e tejzgjatur për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian trazon ndjenjat e europianëve. Do të kemi një Brexit të pakontrolluar

May kërkon mbështetjen e deputetëve për Brexit-in
  • 2019-02-17

May kërkon mbështetjen e deputetëve për Brexit-in

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May u ka bërë thirrje ligjvënësve konservatorë që të lënë mënjanë preferencat personale dhe të mbështesin marrëveshjen e Brexitit në Parlamentin britanik. May u është drejtuar me një letër deputetëve britanikë, ku ka thënë se histo

Fundi i paralajmëruar i A380, pse gjiganti duhet të vdesë?
  • 2019-02-15

Fundi i paralajmëruar i A380, pse gjiganti duhet të vdesë?

Aviacioni është një degë që shumë e konsiderojnë si një çështje emocionale. Lajmi për ndërprerjen e programit të  Airbus A380 deri në vitin 2021 kreu i klientit më të madh të Emirateve, Sheiku Ahmed Al Saeed Al Makthoum, të enjten (14.02) e komentoi si “zhgënjim” dhe

Bullgaria, ndihmë Britanisë: U përdor Novichok në helmimin e biznesmenit?
  • 2019-02-14

Bullgaria, ndihmë Britanisë: U përdor Novichok në helmimin e biznesmenit?

Bullgaria i ka kërkuar Britanisë që ta ndihmojë në përcaktimin nëse një agjent kimik i përdorur në helmimin një biznesmeni armësh në vitin 2015 ishte Novichok ose një substancë e ngjashme me të. Lajmi është bërë i ditur nga kryeprokurori bullgar Sotir Tsatsarov. Prodhuesi bullgar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama