Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.025Z

Gbagbo dëbon ambasadorët e Britanisë dhe Kanadasë

Me anë të  një komunikate, Gbagbo theksoi se e ndërmerrte këtë si masë reciproke ndaj njohjes së kundërshtarit Alassane Ouattara, si president i ligjshëm i Bregut të Fildishtë nga ana e dy shteteve. Të dy shtetet u shprehën se veprimi nuk ishte i vlefshëm. Komuniteti ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Toni Bler, Honoris Causa në Prishtinë

Universiteti i Prishtins i ka akorduar ish-kryeministrit t Britanis s Madhe, Toni Bler titullin e nderit Honoris Cauza. N fjalimin e tij prshndets, Bler tha se Britania e Madhe do t jet gjithmon pran Kosovs, ktij shteti t ri, q 11 vjet pas lufts prballet me sfidat e mdha t nj shteti t pavarur. Ish-k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.569Z

Martohet motra e Kryeministrit

Kryeministri i Britanisë së madhe David Cameron i është larguar për pak orë politikës duke shijuar pak edhe jetën e tij private. Pasi u kthye nga Samiti i G20-ës në Shën Petersburg, kreu i qeverisë britanike dhe bashkëshortja e tij Sam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.547Z

Zbulohet djaloshi mbretërorë

Dukesha e Kambrigjit, ka mbajtur në duar djalin e saj të sapolindur, ndërsa së bashku me Princin, kanë zbritur shkallët e spitalit. Ata kanë hipur në helicopter, për të vazhduar trajtimin e pas lindjes në Yorshire. Pjestarët e familje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.880Z

Ekstradohet nga Londra, Abu Hamza mbërrin në SHBA

Kleriku radikal mysliman, Abu Hamza, ka mbërritur në Shtetet e Bashkuara për t`u përballur me akuzat për terrorizëm, pasi ekstradimit nga Britania. Hamza dhe katër terroristë të tjerë të dyshuar janë dërguar ngë SHBA me dy avion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.116Z

Londër, arrestohen dy persona të dyshuar për terrorizëm

Policia britaneze ka arrestuar dy persona në aeroportin Heathroë në Londër pasi dyshohen për terrorizëm.   “Scotland Yard” njofton se punonjësit e policisë kanë arrestuar një burrë dhe një grua, që të dy rreth 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.419Z

Çuditen kalimtarët, gruaja urinon në mes të qytetit

Policët janë duke u përpjekur për të identifikuar gruan e cila u fotografua teksa urinonte, në mes të ditës, para blerësve të shokuar, në një prej rrugëve më të frekuentuar nga njerëzit në Northampton të Britan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama