Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.116Z

Londër, arrestohen dy persona të dyshuar për terrorizëm

Policia britaneze ka arrestuar dy persona në aeroportin Heathroë në Londër pasi dyshohen për terrorizëm.   “Scotland Yard” njofton se punonjësit e policisë kanë arrestuar një burrë dhe një grua, që të dy rreth 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.419Z

Çuditen kalimtarët, gruaja urinon në mes të qytetit

Policët janë duke u përpjekur për të identifikuar gruan e cila u fotografua teksa urinonte, në mes të ditës, para blerësve të shokuar, në një prej rrugëve më të frekuentuar nga njerëzit në Northampton të Britan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.334Z

Afganistan, 6 ushtarë britanikë rezultojnë të zhdukur

Ministria e mbrojtjes e Britanisë ka njoftuar se gjashtë ushtarë të saj rezultojnë të zhdukur dhe mendohet se janë vrarë, nga një shpërthim në makinën e tyre të blinduar, në pjesën jugore të Afganistanit. Ministria tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.286Z

Britani, Assange kërkon të mos ekstradohet

Themeluesi i WikiLeaks-it, Julian Assange, do të bëjë një përpjekje tjetër për të shmangur ekstradimin e tij në Suedi. Ai ka kërkuar për t`u marrë në pyetje lidhur me akuzat për ngacmim seksual. Assange do t`i kërkojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.474Z

Afganistan: Kryengritësit e sulmuan një bazë ushtarake

Ushtria e Afganistanit thotë se kanë vazhduar luftimet ndërmjet forcave të sigurisë dhe kryengritësve në bazën ushtarake Shorabak, në provincën Helmand, ku më parë ishin të vendosura trupat e Britanisë. Gjenerali i armatës a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.474Z

ISIS planifikon të vrasë rojet e Mbretëreshës Elisabetë

Sipas mediave angleze, militantët xhihadistë të ISIS janë duke përgatitur një atentat kundër Britanisë së Madhe. “ISIS planifikon të rrëmbejë dhe vrasë rojet e Mbretëreshës Elisabetë. Rojet e Mbretëreshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.437Z

Holland vizitë zyrtare në Londër, takim privat me Mbretëreshën

Presidenti francez Fransua Holland ka arritur në Londër në vizitën e tij të parë zyrtare në Britani, gjatë së cilës do të ketë një takim privat me mbretëreshën Elizabeta II në Kështjellën Uindsor. Holland &eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama