Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.334Z

Afganistan, 6 ushtarë britanikë rezultojnë të zhdukur

Ministria e mbrojtjes e Britanisë ka njoftuar se gjashtë ushtarë të saj rezultojnë të zhdukur dhe mendohet se janë vrarë, nga një shpërthim në makinën e tyre të blinduar, në pjesën jugore të Afganistanit. Ministria tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.286Z

Britani, Assange kërkon të mos ekstradohet

Themeluesi i WikiLeaks-it, Julian Assange, do të bëjë një përpjekje tjetër për të shmangur ekstradimin e tij në Suedi. Ai ka kërkuar për t`u marrë në pyetje lidhur me akuzat për ngacmim seksual. Assange do t`i kërkojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.474Z

Afganistan: Kryengritësit e sulmuan një bazë ushtarake

Ushtria e Afganistanit thotë se kanë vazhduar luftimet ndërmjet forcave të sigurisë dhe kryengritësve në bazën ushtarake Shorabak, në provincën Helmand, ku më parë ishin të vendosura trupat e Britanisë. Gjenerali i armatës a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.474Z

ISIS planifikon të vrasë rojet e Mbretëreshës Elisabetë

Sipas mediave angleze, militantët xhihadistë të ISIS janë duke përgatitur një atentat kundër Britanisë së Madhe. “ISIS planifikon të rrëmbejë dhe vrasë rojet e Mbretëreshës Elisabetë. Rojet e Mbretëreshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.437Z

Holland vizitë zyrtare në Londër, takim privat me Mbretëreshën

Presidenti francez Fransua Holland ka arritur në Londër në vizitën e tij të parë zyrtare në Britani, gjatë së cilës do të ketë një takim privat me mbretëreshën Elizabeta II në Kështjellën Uindsor. Holland &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.129Z

Kurora lulesh për ushtarët e rënë britanikë (Foto)

Ka filluar ceremonia përkujtimore për nder të 100 vjetorit të të rënëve britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore e deri te të rënët në Kosovë. Cermonia po mbahet në bazën kryesore të KFOR-it, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.770Z

Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall në mars do ta vizitojnë Kosovën

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në muajin mars Princi Wales dhe Dukesha e Cornwall do ta vizitojnë Kosovën. “Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall do të zhvillojn&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama