Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
No Pic available
  • 2019-02-12

BE është përgjumur, Soros me parashikim ogurzi: Europa do të shuhet si

Shumica e vende pro-Europës duhet të zgjohen para se kontinenti të zhytet në gjumin e thellë të harresës dhe BE të zhduket njëjtë si Bashkimi Sovjetik (BRSS). Kjo është deklarata më e fundit e miliarderit  George Soros, që ka shkaktuar reagime të forta në BE. Ai i bën thirrje popul

Kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it
  • 2019-02-11

Kohë shtesë për ndryshimin e marrëveshjes së Brexit-it

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kërkojë nga deputetët që ti ofrojnë më shumë kohë për të siguruar ndryshimet e nevojshme për Irlandën Veriore, që është pjesë e marrëveshjes së daljes nga Bashkimi Evropian, Brexit. May pritet të raportojë para deputetëve këtë javë,

No Pic available
  • 2019-02-11

Konferenca e Sigurisë në Mynih, Ischinger: BE-ja është shëndoshë e mirë!

Politika botërore do të jetë këtë javë në fokus të Konferencës së Sigurisë në Mynih. Për të 55 herë në Konferencën Ndërkombëtare në Mynih do të vijnë një numër rekord pjesëmarrësish të nivelit të lartë. Ndër 500 të ftuarit janë edhe 40 kryetarë shtetesh dhe qeverish

Prag lufte, Britania: Të jemi gati të përdorim fuqi maksimale kundër Rusisë e Kinës
  • 2019-02-11

Prag lufte, Britania: Të jemi gati të përdorim fuqi maksimale kundër Rusisë e Kinës

Britania duhet duhet të forcojë “letalitetin” e saj dhe të jetë gati për të përdorur ‘fuqi të rëndë’ kundër Rusisë dhe Kinës. Kjo është deklarata më e fundit e ministri britanik i Mbrojtjes Gavin Uilliamson që ka ndezur gjakrat me  Moskën dhe Pekinin, teksa

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!
  • 2019-02-09

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni, do ishte gjëja e fundit që bookmakers-at do e vinin për kuotim para

Një bandë shpërfytyron me grushte e thika boksierin në Mançester (FOTO)
  • 2019-02-09

Një bandë shpërfytyron me grushte e thika boksierin në Mançester (FOTO)

Një boksierm profesionist është rrahur brutalisht duke u goditur edhe me thikë, gati për vdekje nga një bandë e dhunshme. Ngjarja ndodhi jashtë një pike të McDonald’s në Mançester të Britanisë së Madhe, ndërsa djali mori plagë të tmerrshme në fytyrë. Luka Evans, 21 vjeç, m

Zbulohet se kujt i përket trupi i gjetur në avionin ku udhëtonte Sala
  • 2019-02-08

Zbulohet se kujt i përket trupi i gjetur në avionin ku udhëtonte Sala

Është identifikuar trupi i nxjerrë nga rrënojat e avionit me të cilin po udhëtonte futbollisti Emiliano Sala dhe piloti David Ibotson, i zbuluar pas një kërkimi nënujor Mediat raportojnë se trupi i përket  futbollistit të Cardiff City. Sipas BBC, në deklaratën e policisë së Dorset l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama