Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
4 fëmijë digjen të gjallë, nëna dhe babai hidhen nga dritarja për të shpëtuar
  • 2019-02-06

4 fëmijë digjen të gjallë, nëna dhe babai hidhen nga dritarja për të shpëtuar

Mediat britanike kanë publikuar të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku 4 fëmijë të një familje u dogjën të gjallë brenda shtëpisë së tyre. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në Stafford të Britanisë së Madhe. Nëna bërtiti “foshnjat e mia, foshnjat e mia!” p

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie
  • 2019-02-05

Dosja/ Shoqata vllahe nxirrte pasaporta false, ja si kalohej kufiri me makinë policie

Një grup prej 32 personash u arrestua dy ditë ma parë në kuadër të operacionit Rruga e Gabuar, që goditi një nga klanet kryesore të trafikut të qenieve njerëzore drejt Europës, SHBA-ve dhe Britanisë së Madhe. Rrjeti i trafikut nëpërmjet vizave dhe pasaportave të falsifikuara ishte i

No Pic available
  • 2019-02-02

Europa dorëzohet, britanikët pa viza në BE edhe pas Brexit

Britanikët mund të shpresojnë për normalitet të paktën në një pikë në kaosin e Brexit. Shtetet e Bashkimit Europian duan t’u mundësojnë qytetarëve britanikë edhe pas Brexit hyrje pa vizë në BE, edhe po të mos arrihet nënshkrimi i një marrëveshjeje dypalëshe për t’u

BE tregohet kokëfortë, refuzon rinegocimi e marrëveshjes për Brexit
  • 2019-01-31

BE tregohet kokëfortë, refuzon rinegocimi e marrëveshjes për Brexit

Shefi negociator i Bashkimit Evropian për Brexit, Michel Barnier ka thënë se kufiri irlandez është pjesë e marrëveshjes së Britanisë për largim nga Bashkimi Evropian dhe nuk do të rinegociohet. Duke folur në Parlamentin Evropian, Barnier ka thënë se parandalimi i kufirit të ashpër ë

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me
  • 2019-01-30

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me

Britania e Madhe është një vend i dashur me kokainën dhe lidhja me drogën ka njohur një trend të frikshëm rritje në ishull, me The Guardian që raporton se vendi përdor më shumë kokainë sesa pothuajse kudo tjetër në Evropë. “Përdorimi i kokainës po rritet”, thotë Joa

No Pic available
  • 2019-01-30

Zhdukja e Sala, ndenjëset e avionit gjenden në një plazh francez

Autoritetet kanë gjetur mbetjet e dy ndenjëset në një plazh të Francës, të cilat dyshohet se kanë qenë të avionit me të cilin po udhëtonte sulmuesi argjentinas Emiliano Sala, por që u zhduk pa lënë gjurmë. Sipas autoriteteve, ndenjëset dukeshin të njëjta me ato që janë përdoru

No Pic available
  • 2019-01-29

Brexit, BE luan me nervat e Britanisë: Spanja ju merr borxhi ju shkon

BE-ja menjëherë refuzon përpjekjet e majit për të rinegociuar marrëveshjen e saj të Brexit, pasi aleati i Merkelit paralajmëron se Spanja do të bëjë kapjen e freskët për Gjibraltarin dhe projekt-ligji i divorcit prej 39 miliardë paundësh mund të rritet Triumfi në parlamentin britani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama