Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Total: 2375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.692Z

Ikja eventuale e Britanisë nga BE-ja - “katastrofë”

Largimi eventual i Britanisë nga Bashkimi Evropian do të ishte “katastrofë” edhe për vetë atë, edhe për bllokun 28-anëtarësh, ka thënë kryeministri i Italisë, Matteo Renzi. Kryeministri britanik, David Cameron, ka thën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.549Z

Clinton: Skocia të jetë pjesë e Britanisë Madhe

‘Skocia duhet të jetë pjesë e Britanisë së Madhe’. Kështu është shprehur në një deklaratë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, i cili më tej shtoi se Skocia mund të dërgojë një "mesazh të fuqisë"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.292Z

Dorëhiqet kleriku i Britanisëpas akuzave për ngacmim seksual

BRITANI - Pas akuzave për sjellje të papërshtatshme ndaj priftërinjve, që datojnë nga viti 1980, Kardinali skocez Keith O'Brien kleriku më i lartë i Britanisë ka dhënë dorheqjen e tij. Kardinali ka lënë kështu Britaninë pa p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.511Z

Cannon takon Metën: Keni mbështetjen e vazhdueshme të Britanisë

TIRANE - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot në një takim Ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Cannon. Mësohet se Ambasadori Cannon i shprehu Kryetarit të Kuvendit urimet më të përzemërta për detyrën e re dhe e siguroi atë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.961Z

Ministri Bajrami priti ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, me të cilin ka biseduar për reformat që janë duke u bërë në të gjitha ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.708Z

Peshkatarët spanjollë sot në protestë kundër Britanisë së Madhe

Peshkatarët spanjollë do të lundrojnë gjatë së dielës në afërsi të ujrave të Gjibraltarit, në një protestë të tyre kundër Britanisë së Madhe. Qeveria lokale e Gjibraltarit ka vendosur të ndërtojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.840Z

Sekretari i Jashtëm i Britanisëvlerëson arritjen e marrëveshjes

LONDER- Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, me të arritur në Londër u takua me Sekretarin e Jashtëm të Britanisë së Madhe, William Hague, me të cilin bisedoi për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel për normalizimin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama