Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
Letra e Princit Philip për gruan që plagosi në aksident
  • 2019-01-28

Letra e Princit Philip për gruan që plagosi në aksident

Princi Philip i Britanisë së Madhe, i ka shkruar një letër një gruaje me të cilën pësoi aksident me veturë, duke thënë se “thellëisht ndihet keq”. Duka i Edinburgut i ka uruar Emma Fairweather shërim të shpejtë, duke shtuar se ai është tronditur nga aksidenti. Ai shtoi s

Kapet kapoja i trafikut të emigrantëve në Angli, ja çi tha oficerit të infiltruar
  • 2019-01-27

Kapet kapoja i trafikut të emigrantëve në Angli, ja çi tha oficerit të infiltruar

Alket Dauti, një i ri shqiptar, i cilësuar si koka e trafikut të emigrantëve drejt Mbretërisë së Bashkuar është arrestuar në qershor të vitit 2018 në një apartament në Penge të Londrës jugore, gjatë një megaoperacioni policor. Ndërkohë, sot Dauti është ekstraduar drejt Belgjik

Brexit, Mbretëresha bën apel për bashkim dhe dialog
  • 2019-01-25

Brexit, Mbretëresha bën apel për bashkim dhe dialog

Një apel për të zgjedhur rrugën e unitetit, dialogut dhe tejkalimin e ndarjeve si vlera udhëzuese për të gjithë: është mesazhi i nisur nga Mbretëresha Elizabeth II në referencë, sipas medias britanike, për sa i takon Brexit. “Unë preferoj recetat e provuara dhe të testuara: duk

No Pic available
  • 2019-01-25

Tmerrohet lagjia, nëna 27 vjeçare vret dy vajzat dhe veten (FOTO)

Një nënë 27-vjeçare ka vrarë veten dhe dy vajzat e saj të mitura në Mançester të Britanisë së Madhe. Policia po trajton vdekjen e Tiffany Stevens dhe vajzave të saj, Casey, tre vjeç dhe 1-vjeçares Darcey, trupat e të cilave u gjetën në shtëpinë e tyre në Bolton. Ato u zbuluan të

Ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët e BE pas Brexit-it!
  • 2019-01-21

Ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët e BE pas Brexit-it!

Duke pritur që qeveria britanike dhe parlamenti të gjejnë kuadrin për marrëveshjen e Brexit që do të nënshkruhet me Brukselin, hyn në fuqi nga 21 janari “EU Settlement Scheme”, procedura për aplikimin për qëndrim të përhershëm në Mbretërinë e Bashkuar për BE, ku do tw

Londra nuk gjen qetësi me sigurinë ajrore, i kërkon ndihmë Dubait
  • 2019-01-19

Londra nuk gjen qetësi me sigurinë ajrore, i kërkon ndihmë Dubait

Londra i kërkon Dubait ndihmë për të zgjidhur problemin e kontrollit të dronëve në hapësirën ajrore të saj. Pas kaosit në qiellin e Londrës, me aeroportet e Gatwick dhe Heathrow të sulmuar nga dronët gjatë periudhës së Krishtlindjes, kryeqyteti anglez i drejtohet emiratit në kërki

No Pic available
  • 2019-01-18

Aksidentohet Duka i Britanisë, përmbyset Land Rover-i i 97-vjeçarit

Bashkëshorti i Mbretëresh Elizabeth është përfshirë në një aksident të rëndë rrugor. Mediat britanike shkruajnë se Duka i Edinburgh është përfshirë në një aksident teksa Land Rover-i që ai drejtonte është përmbysur në autostradën A14, por shpëtoi vetëm me dëmtime të leht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama