Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË
  • 2019-01-17

POPULIZMI NË RRITJE, 7 VENDE KUNDËR BE-SË

Nga: Christoph Hasselbach Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë forcuar partitë që e refuzojnë BE siç është sot. Por jo në çdo gjë këto partitë antieuropiane janë të një mendimi. Gjermani – Alternativa për Gjerma

Si ra DEA amerikane në gjurmët e Eskobarit të Ballkanit
  • 2019-01-17

Si ra DEA amerikane në gjurmët e Eskobarit të Ballkanit

Historia e Klement Balilit me akuzat për trafik ndërkombëtar droge me gjykatat shqiptare, sapo ka nisur. Eskobari i Ballkanit është njohur sot me masën e sigurisë, ku është lënë në arrest me burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Por avokati i tij, Dhori Sollaku, ka mohuar çdo akuzë, d

No Pic available
  • 2019-01-16

Britania i mbyll derën Brexit, Parlamenti rrëzon me votë paktin May-BE

Marrëveshja Brexit që kryeministrja Theresa May kishte arritur me Bashkimin Europian dhe që i siguronte Britanisë së Madhe një dalje të rregullt nga unioni është rrëzuar në mbrëmje në Parlament, pasi 230 deputetë votuan kundër saj. 432 deputetë votuan në total për marrëveshjen, e

Do ketë apo jo Brexit? Ja çfarë e pret Britaninë pas rrëzimit të planit May
  • 2019-01-16

Do ketë apo jo Brexit? Ja çfarë e pret Britaninë pas rrëzimit të planit May

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka përjetuar atë që po konsiderohet si humbja më e madhe e qeverisë britanike në historinë e vendit, pasi parlamenti votoi kundër marrëveshjes së saj për largim nga Bashkimi Evropian. Deputetët britanikë, mes tyre shumë konservatorë k

Mbijeton qeveria e May, i shpëton votës së mosbesimit
  • 2019-01-16

Mbijeton qeveria e May, i shpëton votës së mosbesimit

Parlamenti britanik nuk e ka miratuar votën e mosbesimit ndaj qeverisë së Theresa May. Pas votimit kryeministrja Theresa May tha: Parlamenti shprehu besimin në qeveri. Do të garantojmë prosperitetin dhe fuqizimin e vendit. Në do të mbajmë premtimin që iu kemi bërë qytetarëve për të v

Brexit, BE e gatshme për një tjetër marrëveshje me Britaninë
  • 2019-01-16

Brexit, BE e gatshme për një tjetër marrëveshje me Britaninë

Pavarësisht votimit në Parlament, Gjermania mbetet e hapur për marrëveshje të re me Britaninë. Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka thënë se ende ka kohë për bisedime mes BE-së dhe Britanisë së Madhe për Brexit. Merkel ka deklaruar se i vjen keq për vendimin e parlamentit brita

No Pic available
  • 2019-01-14

May: Më shumë shance që Brexit të mos ndodhë, se të dalim pa marrëveshje

Kryeministrja britanike Theresa May është duke bërë një përpjekje të fundit për të bindur deputetët që të mbështesin marrëveshjen e saj të Brexit për të cilën është rënë dakord me BE-në, pasi tik-taku i votimit që vulos fatet e Britanisë së Madhe, që do të mbahet të mër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama