Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE
  • 2019-01-11

Brexit, ministri i Jashtëm britanik: Mund të anulohet dhe të mbetemi në BE

Një refuzim i marrëveshjes së Theresa May për largimin nga Bashkimi Euopian nga deputetët mund të çojë në “paralizën e Brexit” dhe të ndalojë Mbretërinë e Bashkuar që të dalë nga unioni. Kjo është deklarata bombastike e Ministrit të Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, i c

Dronë në pistën e aeroportit Heathrow në Londër, pezullohen fluturimet
  • 2019-01-09

Dronë në pistën e aeroportit Heathrow në Londër, pezullohen fluturimet

Aeroporti më i ngarkuar i Britanisë së Madhe, Heathrow, është mbyllur këtë të martë për më shumë se një orë për shkak të zbulimit të një droni rreth pistës, me incidentin që vjen më pak se tre javë pasi diçka e ngjashme pezulloi ngritjen e 1 mijë avionëve në aeroportin e Ga

No Pic available
  • 2019-01-08

A do shtyhet Brexit? Zyrtarët europianë e britanikë nisin bisedimet

Zyrtarët britanikë dhe europianë po diskutojnë mundësinë e shtyrjes së procesit formal të daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian. Këto diskutime po zënë vend për shkakun se zyrtarët kanë frikë se një marrëveshje për Brexit nuk do të mund të miratohet deri më 29 mars. Kryem

No Pic available
  • 2019-01-06

Me dokumente false drejt Britanisë, 39 të ndaluar në Rinas gjatë dhjetorit

Gjatë vitit 2018, në Aeroportin Nënë Tereza kaluan rreth 2 milionë e 960 mijë pasagjerë, por gjatë muajit dhjetor është konstatuar edhe një numër i lartë i personave që kanë tentuar të udhëtojnë me dokumente të falsifikuara. Gjatë kontrolleve të muajit të fundit, agjentët e Po

No Pic available
  • 2019-01-06

Brexit votohet në janar, dorëzohet May: Një JO na çon në referendum të ri

Theresa May ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një “terren të paeksploruar” nëse Parlamenti hedh poshtë marrëveshjen e saj të Brexit me Bashkimin Europian, që pritet të votohet më 14 ose 15 janar, ndërsa vetë kryeministrja është zotuar të dyfis

No Pic available
  • 2019-01-06

Franca do të ndalë refugjatët në Kanalin e La Manshit

Prej disa javësh refugjatët përpiqen që nga Franca përmes Kanalit të La Manshit të kalojnë në Britaninë e Madhe. Itinerari është i rrezikshëm. Parisi paraqiti në fundjavë një plan veprimi. Qeveria e Francës ka paraqitur një plan veprimi, se si të reduktohet migrimi ilegal përmes

No Pic available
  • 2019-01-04

Frikë nga dhuna në Irlandën e Veriut, 1000 policë trajnohen për post-Brexit

Me hyrjen e 2019-ës frika sa vjen e shtohet në radhët e britanikëve, të cilët nuk i kishin imagjinuar kurrë pasojat e rënda nga një dalje pa marrëveshje prej Bashkimit Europian, që me shumë gjasa do të ndodhë nëse Parlamenti rrëzon me votë planin May për Brexit. Në vazhdën e supo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama