Rezultate te kerkimit per termin: +Britanis

Meta: total 1000 / total_found 7826 / time 0.004 / keyword[0] britanis / docs[0] 7826 / hits[0] 10604 /
Nderohen me medalje 26 ushtarakë, Xhaçka: Njerëzit, pasuria më e madhe e FA
  • 2018-12-29

Nderohen me medalje 26 ushtarakë, Xhaçka: Njerëzit, pasuria më e madhe e FA

23 ushtarakë të gradave të ndryshme dhe 3 civilë që punojnë në strukturat e Forcave të Armatosura u nderuan me medalje nga ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Ushtarakët dhe civilët u nderuan me motivacione të ndryshme, që nga trimëria e deri te kontributi për arritje të veçanta. Min

Ndërtuan serë kanabisi në Britani, dënohen dy shqiptarët
  • 2018-12-28

Ndërtuan serë kanabisi në Britani, dënohen dy shqiptarët

Dy emigrantë shqiptarë janë dënuat në Britaninë e Madhe për kultivim të kanabisit. Në pranga kanë rënë shtetasit Esmerald Jahelezi, 29 vjeç dhe Andrilon Mehmetaj, 31 vjeç, nga Shqipëria. Ata u deklaruan fajtorë për prodhimin e kanabisit pasi policia zbuloi fabrikën më 11 janar të

No Pic available
  • 2018-12-22

Dronët në aeroportin Gatwick, arrestohen 2 persona

Policia britanike ka arrestuar një burrë dhe një grua për sulmet me dron që ndërprenë për tre ditë operacionet në aeroportin Gatwick. Një deklaratë e policisë në Sussex njoftoi se arrestimet u bënë gjatë orëve të vona të ditës së djeshme. Në deklaratë thuhet se hetimet janë

No Pic available
  • 2018-12-19

Tmerrohen bizneset në Britani: Nuk menaxhohet një Brexit pa marrëveshje

Bizneset britanike kanë kritikuar politikanët se janë fokusuar në garë të brendshme në vend që të përgatiten për Brexit, duke paralajmëruar se nuk ka kohë të mjaftueshme për largim të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pa pakt. Teksa ky proces pritet të ndodhë pas 100 dit

Brexit, May: Referendumi i ri do thyente besimin e britanikëve
  • 2018-12-17

Brexit, May: Referendumi i ri do thyente besimin e britanikëve

Kryeministrja britanike, Theresa May pritet të paralajmërojë se mbajtja e një tjetër referendumi lidhur me Bashkimin Evropian do të thyente besimin me popullin britanik. Ish-kryeministrat britanikë, John Major dhe Tony Blair janë vetëm dy prej personave që kanë bërë thirrje për mbajtje

Skllevërit shqiptarë të kanabisit në Britaninë e Madhe
  • 2018-12-16

Skllevërit shqiptarë të kanabisit në Britaninë e Madhe

The Sunday Telegraph e Londrës, në shkrimin e vet investigativ, raporton se shqiptarët e trafikuar detyrohen të punojnë në shtëpitë ose fermat intensive të kultivitmit artificial të kanabisit, anembanë Britanisë. Gazeta sjell shembuj të ndryshëm ku njëri prej tyre është një tunel

No Pic available
  • 2018-12-15

Marrëveshja për Brexit mbetet pezull, asnjë shenjë për rinegociim

Edhe pse kanë mbetur pak kohë për largimin e Britanisë nga BE-ja, marrëveshja e Brexit-it ka mbetur pezull me rritje të thirrjeve për dalje pa marrëveshje të re, që do të çonte në shkëputjen e bashkëpunimit ekonomik, apo në një referendum të dytë. Kryeministrja britanike i mbijet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama