Rezultate te kerkimit per termin: +Budisalc

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] budisalc / docs[0] 11 / hits[0] 13 /
Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Këto qytete të Kosovës nesër do të mbesin pa rrymë
  • 2015-10-27

Këto qytete të Kosovës nesër do të mbesin pa rrymë

Zyra e Korporatës Energjetike të Kosovës njofton për ndërprerje të furnizimit me energji elektrike në disa rajone të ndryshme në Kosovë. Më poshtë mund të lexoni të plotë komunikatën e KEDS për të mësuar e

Qytetet e fshatrat që nuk do të kenë rrymë të hënën
  • 2015-02-21

Qytetet e fshatrat që nuk do të kenë rrymë të hënën

E hëna do të jetë dita ku disa qytete me fshatra për rreth do të mesin pa furnizim me energji elektrike nga ora 10:00 deri në orën 16:00. Kjo për shkak të punimeve në terren. Fshatrat e Lipjanit, ku përfshihet një pjesë e Magurës, Medvec, Dobraje, Rreze, Blinaje, Qylage, Poturovc, Tori

Ja qytetet që nuk do të kenë rrymë të hënën
  • 2015-02-21

Ja qytetet që nuk do të kenë rrymë të hënën

E hëna do të jetë dita ku disa qytete me fshatra për rreth do të mesin pa furnizim me energji elektrike nga ora 10:00 deri në orën 16:00. Kjo për shkak të punimeve në terren. Fshatrat e Lipjanit, ku përfshihet një pjesë e Magurë

VV Klinë: Do t’i denoncojmë keqpërdorimet e Komunës
  • 2014-12-26

VV Klinë: Do t’i denoncojmë keqpërdorimet e Komunës

Edhe gjatë vitit 2014, pushteti lokal nën udhëheqjen e Sokol Bashotës ka vazhduar me keqpërdorimin e buxhetit komunal duke e orientuar në shpenzime luksi siç janë drekat dhe darkat, telefoni dhe shpenzimet enorme në derivate, shpenzime këto të paarsyeshme. Është ky vlerësimi i Lëvizje

Aksident në aksin rrugor Klinë-Pejë, humb jetën një person
  • 2014-07-10

Aksident në aksin rrugor Klinë-Pejë, humb jetën një person

Njësit rajonale të Policisë së Pejës ka njoftuar së në rrugën Klinë-Pejë në afërsi të varrezave të fshatit Budisalc një person ka humbur jetën në një aksident i cili kanë ndodhur në ditën sotshme

Studentët familjarizohen me stabilimentet elektroenergjetike
  • 2014-03-31

Studentët familjarizohen me stabilimentet elektroenergjetike

Studentët e KEDS Akademisë tashmë po familjarizohen me pajisjet elektroenergjetike të rrjetit distributiv. Ata janë shpërndarë në grupe dhe po vizitojnë dhe shohin demonstrimin praktik të stabilimenteve anëkend Kosovës. Në kuadë