Rezultate te kerkimit per termin: +Bujar +Leskaj

Total: 1361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.436Z

Promovohet libri i Bujar Leskaj "Brenda dhe jashtë parlamentit"

Politikani Bujar Leskaj ka çfarë kujton për gjatë viteve që ishte deputet dhe për nje periudhë dy vjeçare ministër i Turizmit Kulturës Rinisë dhe Sporteve. Janë me dhjetra shkrime, intervista dhe prononcime që ai ka dhënë për median. Mjaftoi një përkudesje dhe Bujar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.355Z

Kuvend, betohen Bujar Leskaj e Igli Totozani

Pas marrjes së votës në Parlament, Bujar Leskaj u bëtua sot përpara deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë. Leskaj u votua në seancën e javës së kaluar për postin e kreut të  Kontrollit të Lartë të Shteti, i propozuar nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi. Kandidatura e Leskajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.717Z

Kreu i KLSH, Topi dekreton demokratin Bujar Leskaj

Ish-deputeti demokrat, dr. Bujar Leskaj, eshte kandidatura qe Presidenti Bamir Topi propozoi dje, per postin e Kryetarit te Kontrollit te Larte te Shtetit. "Ne mbeshtetje te Kushtetutes, si dhe ligjit "Per Kontrollin e Larte te Shtetit", i ndryshuar, dekretoj z. Bujar Leskaj; i propozohet Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.360Z

Bujar Leskaj nderohet në Poloni me urdhërin Kryqi kalorsiak

Presidenti i Republikës së Polonisë, Andrzej Duda dekoroi me Urdhrin Kryqi kalorsiak i urdhrit për merita në dobi të Republikës së Polonisë, Kryetarin e Kontrollit të Lartë të shtetit, Bujar Leskaj. Ceremonia u zhvillua në datën 19 prill 2017 në Varshavë, në ambientet e Institucioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.259Z

Bujar Leskaj, deputetit të PS:Ti nuk je skifter, dukesh si lejlek!

Bujar Leskaj njihet si njeri që nuk don tia dijë për presione apo shantazhe. Ka dhënë prova edhe kur ishte deputet, por edhe si ministër. Dha dorëheqjen pa e çarë shumë kokën kur ia kërkoi Berisha , por ai nuk ia përton me çdo politikan të çdo niveli. Kryetari i Kontrollit të La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.715Z

Topi propozon Bujar Leskaj si kreun e KLSH së

Tiranë -Vetëm pak ditë nga rrëzimi në parlament i propozimit të Presidentit Topi për Sali Shehun si kreun e KLSH së, presidenti ka propozuar një emër të dytë, Bujar Leskajn. Propozimi është bërë i ditur në faqen zyrtare të presidencës ku thuhet : Në mbështetje të neneve 162, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.205Z

Bujar Leskaj: Në 4 vjet, 128 miliardë lekë dëm shtetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka mbajtur këtë të hënë analizën vjetore, duke prezantuar rezultatet e arritura. Në fjalën e tij, kryetari i KLSH-së, Bujar Leskaj ka deklaruar se në 4 vitet e fundit janë zbuluar shkelje me vlerë 128 miliardë lekë. Në 4 vitet e fundit dëmi ekonomik ë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama