Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)
  • 2017-02-09

Zonja e hekurt e Rumanisë (një shembull për Adriatik Llallën)

Mijëra rumunë janë rebeluar kundër politikanëve të korruptuar, ata s’duan të pranojnë më mentalitetin e bakshishit. Shpresa e shumë njerëzve është Laura Codrua Kövesi: kjo prokurore është shefe e Zyrës kundër Korrupsionit. Nganjëherë ajo i përgjon edhe varrezat për t&

Lulzim Basha dhe skenari rumun
  • 2017-02-09

Lulzim Basha dhe skenari rumun

Nga Andi Bushati Ngjarjet e fundit në Rumani dhe përpjekja për t’a asociuar protestën më të madhe popullore që prej rrëzimit të Çausheskut me atë që opozita po përgatit në 18 shkurt në Tiranë, kanë ngjallur një entuziazëm të pa bazuar tek militantët e PD. Ai u bë edhe

Protesta te reja ne Rumani
  • 2017-02-08

Protesta te reja ne Rumani

brbrNdonese me te zbehta se ditet e shkuara protestat ne Rumani per rrezimin e qeverise nuk jane ndalur Qeveria e terhoqi dekretin qe amnistonte zyrtaret e korruptuar por qytetaret serish vazhdojne te dalin ne qender te kryeqytetit Bukuresht Me parullat Poshte kriminelet poshte hajdutet ata shprehe

Koment i DW Protestat ne Rumani tregojne se ka shpresa per shtet ligjor
  • 2017-02-07

Koment i DW Protestat ne Rumani tregojne se ka shpresa per shtet ligjor

p styletext-align justifyNje gjysme milion vete qe protestojne kjo nuk ka ndodhur me qe pas rrezimit te diktatorit komunist aushesku  para 27 vjetesh Shoqeria civile ne Rumani te shtunen arriti nje fitore te pjesshme por sidoqofte shenjat flasin per nje stuhi te metejshmebrbr p styletext-align ju

Gjysëm milioni rumunë në rrugë, Kryeministri: Nuk dorëhiqem!
  • 2017-02-06

Gjysëm milioni rumunë në rrugë, Kryeministri: Nuk dorëhiqem!

Përkundër tërheqjes së dekretit nga qeveria, rumunët kanë mbushur edhe mbrëmjen e sotme rrugët, ku protestuan më shumë se gjysëm milioni njerëz. Ata hidhnin parulla për “Dorëheqje” dhe valëvitnin në duar flamuj rumune. “Kjo është protesta më e madhe në Bukuresht

Basha Protesta si ne Rumani
  • 2017-02-06

Basha Protesta si ne Rumani

brbrProtestat popullore ne kryeqytetin rumun Bukuresht duket se e kane frymezuar kreun demokrat Lulzim Basha Tubimi i thirrur nga opozita me 18 shkurt do te drejtohet nga nga rinia pasi sipas Bashes kur ngrihen qytetaret nuk ka qeveri te korruptuar dhe te inkriminuar ti beje balle Me 18 shkurt tha

No Pic available
  • 2017-02-06

Bukuresht, 500 mijë në shesh ndezin celularët, simbol për transparencë

Pavarësisht se qeveria pranoi të tërhiqte dekretin i cili parashikonte faljen e zyrtarëve të lartë të dënuar për korrupsion, qytetarët e Rumanisë kanë protestuar sërish në sheshin kryesor të Bukureshtin, për të disatën ditë rradhazi, në shenjë kundërshtie ndaj klasës së korru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama