Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Gjysëm milionë rumunë në rrugë, Kryeministri: Nuk dorëhiqem!
  • 2017-02-06

Gjysëm milionë rumunë në rrugë, Kryeministri: Nuk dorëhiqem!

Përkundër tërheqjes së dekretit nga qeveria, rumunët kanë mbushur edhe mbrëmjen e sotme rrugët, ku protestuan më shumë se gjysëm milioni njerëz. Ata hidhnin parulla për “Dorëheqje” dhe valëvitnin në duar flamuj rumune. “Kjo është protesta më e madhe në Bukuresht

Rumani, tani protestuesit kërkojnë dorëheqjen e qeverisë
  • 2017-02-06

Rumani, tani protestuesit kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Qeveria rumune, ka tërhequr formalisht dje, por vendimi është i së shtunës, dekretin që fal qeveritarët, deputetët dhe biznesmenët e korruptuar. Por protestat nuk kanë ndaluar. Situata në Bukuresht sa vjen e bëhet gjithnjë e më e tensionuar. protestuesit mbeten te pakënaqur në lidhje

Sheshet e Rumanisë, po i mbush Donald Lu ne Tiranë
  • 2017-02-05

Sheshet e Rumanisë, po i mbush Donald Lu ne Tiranë

Nga Mero Baze   Dikush duhet të sqarojë opozitën se përse bëhen protestat në Rumani. Duhen sqaruar, pasi kanë disa ditë që çelin gazetat dhe portalet e tyre, me foto nga Bukureshti. Prej disa ditësh, mijëra qytetarë rumunë, kanë mbushur sheshin kryesor në Bukuresht, për të

Analiza e DW  Rumania e re Si ndikoi korrupsioni ne bashkimin e shoqerise civile
  • 2017-02-05

Analiza e DW Rumania e re Si ndikoi korrupsioni ne bashkimin e shoqerise civile

p styletext-align justifyPrej 25 vitesh Rumania eshte ne rrugen e riperteritjes Nje vend qe si vende te tjera te ish-bllokut komunit lufton me trashegimine e epokes komuniste Here mire here keq Nje hap para dy hapas pas Pastaj serish dy hapa perpara dhe nje pas Keshtu vazhdon historia gjithe keto vi

No Pic available
  • 2017-02-04

Protestat në Rumani nuk ndalen, dita e katërt

Protestat në Rumani kundër dekretit të dekriminalizimit kanë hyrë në ditën e tyre të katërt, ndërkohë që ombudsman-i i vendit, e ka sfiduar dekretin në Gjykatën Kushtetuese. Sipas tij, zbatimi i kësaj legjislature nuk është urgjent, ndërkohë që qeveria argumenton se kjo është

Ne Rumani vijojne protestat kunder korrupsionit perpara Parlamentit
  • 2017-02-04

Ne Rumani vijojne protestat kunder korrupsionit perpara Parlamentit

brbrPas kater netesh protestash kunder qeverise mijera rumune marshuan sot paradite drejt Parlamentit pasi ndihen te shperfilluar nga nje dekret per antikorrupsioninbrbr brbrVuvuzela fishkellima flamuj rumune jane kthyer ne aksesoret e pazevendesueshem te protestuesve qe priten te shfaqen gjate pasd

Rumani, dekreti që nxiti protestat mund të pezullohet
  • 2017-02-04

Rumani, dekreti që nxiti protestat mund të pezullohet

Partia Social Demokrate, subjekt politik që drejton vendin, po kërkon zgjidhje për dalje nga kriza e cila u nis pas miratimit të një dekreti qeveritar që hiqte nga Kodi Penal disa akuza për korrupsion. Lajmi është bërë i ditur nga udhëheqësi i partisë, Liviu Dragnea. Komentet e tij jan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama