Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.198Z

Bukuresht, kapen 36 emigrantë të paligjshëm

BUKURESHT- Policët kufitarë të Rumanisë e Hungarisë kanë kapur 36 emigrantë të paligjshëm nga Iraku dhe Afganistani, të fshehur në një kamion. Ky i fundit transportonte ushqim për kafshët.Në të njëjtën pikë kufitare, në muajin mars, u gjetën 50 imigrantë nga Afganistani, mes t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.058Z

Rama në Bukuresht, takim me kryeministrin Ponta

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama në kuadër të vizitës së tij në Bukuresht ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Rumanisë, Viktor Ponta, me të cilin ka folur rreth prespektivës europiane dhe planit të bashkepunimit sot ne opozite e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.772Z

Bust i Ismail Qemalit ne Bukuresht

Është vendosur në kryeqytetin rumun Bukuresht, busti i themeluesit të shtetit shqiptar Ismail Qemali, pikërisht në vendin ku nisi rrugëtimin pavarësia kombëtare e Shqipërisë. Realizimi dhe ngritja e bustit, u mundësua falë ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.993Z

NATO-Maqedonia në Bukuresht, optimiste.

  Delegacioni i Shkupit është nisur për në Bukuresht i sigurt dhe optimist. Nikolla Gruevski, kryeministri maqedonas shpreson që vendi i tij të marrë ftesën për anëtarësim në NATO. Ai dekalroi që shpreson në triumfimin e drejtësisë dhe shpreson që Maqedonia të triumfojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.935Z

NATO perballe Putinit ne Bukuresht

Nga John Vinocur* Perse NATO fton Vladimir Putinin si nje mysafir te bezdisshem ne Samitin e saj te Bukureshtit ne muajin prill? Nuk eshte se Putin, me nga afer dhe me personalisht, mund te shfaqe vete ndonje qartesim mbi kundershtimin rus ndaj nje mburoje amerikane kunder raketave ne Evrope, pava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.392Z

"Cifti" me i ndotur, Bukuresht-Sofje

Kryeqyteti rumun ka nderruar vendin me Sofjen, pasi tani eshte qyteti me i ndotur ne Bashkimin Evropian, kryesisht nga automjetet. Bukureshti eshte me i ndotur se Sofja, Athina dhe Roma. Kjo renditje u be sipas te dhenave te mbledhura gjate vitit 2005, njoftoi dje, drejtori i Pergjithshem i Agjencis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.119Z

Promovohet në Bukuresht romani “Funerali pafundmë”

Autori i Lajmit: red.Visar Zhiti I njohur, i admiruar, i përkthyer dhe vlerësuar në botë, Visar Zhiti është një hero i ditëve tona, një hero për të cilin atdheu, idealet dhe besimi në shpirtin e shenjtë të njeriut kanë qenë më të rëndësishme se shkretëtira e mahnitjes ndaj v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama