Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Rumani vijojne protestat
  • 2017-02-03

Rumani vijojne protestat

p styletext-align justifyMijera njerez jane mbledhur serish ne Bukuresht dhe ne qytetet e tjera te Rumanise per naten e trete te protestave kunder nje dekreti te qeverise per amnistimin e dhjetera rasteve te zyrtare te denuar per korrupsion Kryeministri eshte shprehur se nuk do te terhiqet nga nism

Rumani, protesta kundër faljes së qeveritarëve hajdutë
  • 2017-02-03

Rumani, protesta kundër faljes së qeveritarëve hajdutë

Qindra-mijëra protestues, që nga mbrëmë po vazhdojnë protestat në qytete të ndryshme të Rumanisë, ku kërkohet dorëheqja e Qeverisë së vendit. Protestat u nxitën, pasi qeveria miratoi të martën në mënyrë të fshehtë, një dekret që shfuqizon disa krime për korrupsion. Ky dekret

Protesta antiqeveritare kundër dekretit që liron zyrtarët e korruprtuar
  • 2017-02-02

Protesta antiqeveritare kundër dekretit që liron zyrtarët e korruprtuar

Kryeqyteti i Rumanisë, Bukureshti është përfshirë nga protestat më të mëdha antiqeveritare, pasi u miratua një dekret që do të mund të linte të lirë dhjetëra zyrtarë të cilët ishin të dënuar për korrupsion. Më shumë se 150 mijë persona u mblodhën përpara zyrave qeveritare n

No Pic available
  • 2017-02-02

Rumani, 300 000 njerëz në demonstrata. Presidenti: Jam i impresionuar!

Kryeministri i Rumanisë ka refuzuar që të shfuqizojë ligjet që kritikët thonë se synojnë që të lënë të lirë zyrtarët e korruptuar që janë në burg. Vendi po përballet me protestat më të mëdha popullore që pas rënies së komunizmit. Të paktën kështu vlerëson britanikja Guar

No Pic available
  • 2017-02-01

Ftohja me Kinën/ Si Henri Kisinger kërkoi vëmendje nga Shqipëria

Ishte viti 1976, kur Shqipëria komuniste kishte ftohur marrëdhënien me Kinën dhe po pritej që ajo të bëhej fanari i vetëm ndriçues në botë. Në këtë situatë, Departamenti i Shtetit filloi të tregojë interes të veçantë për Shqipërinë. Henri Kisinger, një nga sekretarët e Shtet

No Pic available
  • 2017-01-31

Kur Henri Kisinger kërkoi vëmëndje nga Shqipëria

Ishte viti 1976, kur Shqipëria komuniste kishte ftohur marrëdhënien me Kinën dhe po pritej që ajo të bëhej fanari i vetëm ndriçues në botë. Në këtë situatë, Departamenti i Shtetit filloi të tregojë interes të veçantë për Shqipërinë. Henri Kisinger, një nga sekretarët e Shtet

No Pic available
  • 2017-01-30

Rumani, protestohet kundër planit të qeverisë për lirimin e kriminelëve

Mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin rumun, Bukuresht, dhe qytete të tjera duke protestuar kundër planit qeveritar për të falur politikanët e korruptuar dhe për të hequr nga Kodi Penal disa prej veprave anti ligjore. Protestuesit janë mbledhur para Sheshit të Universitetit të Buk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama