Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.392Z

"Cifti" me i ndotur, Bukuresht-Sofje

Kryeqyteti rumun ka nderruar vendin me Sofjen, pasi tani eshte qyteti me i ndotur ne Bashkimin Evropian, kryesisht nga automjetet. Bukureshti eshte me i ndotur se Sofja, Athina dhe Roma. Kjo renditje u be sipas te dhenave te mbledhura gjate vitit 2005, njoftoi dje, drejtori i Pergjithshem i Agjencis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.119Z

Promovohet në Bukuresht romani “Funerali pafundmë”

Autori i Lajmit: red.Visar Zhiti I njohur, i admiruar, i përkthyer dhe vlerësuar në botë, Visar Zhiti është një hero i ditëve tona, një hero për të cilin atdheu, idealet dhe besimi në shpirtin e shenjtë të njeriut kanë qenë më të rëndësishme se shkretëtira e mahnitjes ndaj v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.181Z

Shqiptarët në Bukuresht, nga emigrantë, në elitë

Alma Mile Ata nuk ishin thjesht barinj e tregtarë. Shumë arritën deri në shkallët më të larta të hierarkisë së kohës, ndonëse nuk ishin në vendin e lindjes. Një nga vendet ku shqiptarët u dyndën gjatë pushtimit të Perandorisë Osmane, ka qenë pa dyshim edhe Rumania. Ashtu si edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.429Z

Fratini i konfirmon Metës në Bukuresht: Heqja e vizave, çështje muajsh

Bukuresht, 12 Nëntor NOA - Gjatë Ministerialit të Nismës së Evropës Qendrore (NEQ), që u mbajt sot në Bukuresht, Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ilir Meta u takua edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme, z. Franko Frattini. Gjatë takimit me z. Meta, z. Frattini vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.839Z

Bukuresht, Rama: Qeveria e Pontas tregoi se kriza ekonomike mund të përballohet

BUKURESHT- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se vlerësonte shumë shembullin e qeverisjes së kryeministrit rumun, Victor Ponta, që provoi se kriza ekonomike mund të përballohej. ''Jam absolutisht i lumtur që ndodhem pranë një miku të madh si kryeministri Ponta. Përveç fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

PS, Brae: Pjesmarrja e Berishs n Bukuresht e padobishme

Nnkryetari i Grupit Kuvendor Socialist Erion Brae ka deklaruar para mediave se nesr Partia q ai prfaqson do t pres n seancn plenare t Kuvendit raportin me shkrim t Kryeministrit Sali Berisha pr tragjedin e Grdecit. Pjesmarrja e tij n Samitin e NATO-s n Bukuresht sht e padobishme, u shpreh Brae.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.628Z

"Shpirti i fjalëve", me vargje shqiptare në Bukuresht

\"Shpirti i fjalëve\" është antologjia e pestë poetike shqiptare, që doli këto ditë në Bukuresht. Libri del nën përkujdesjen e një shoqate italo-shqiptare të gruas dhe të redaksisë së revistës Shqiptari,(Albanezul), me parathënien e shkrimtarit Visar Zhiti,   Parathënia dhe tituj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama