Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.429Z

Fratini i konfirmon Metës në Bukuresht: Heqja e vizave, çështje muajsh

Bukuresht, 12 Nëntor NOA - Gjatë Ministerialit të Nismës së Evropës Qendrore (NEQ), që u mbajt sot në Bukuresht, Zv. Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ilir Meta u takua edhe me Ministrin e Punëve të Jashtme, z. Franko Frattini. Gjatë takimit me z. Meta, z. Frattini vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.839Z

Bukuresht, Rama: Qeveria e Pontas tregoi se kriza ekonomike mund të përballohet

BUKURESHT- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se vlerësonte shumë shembullin e qeverisjes së kryeministrit rumun, Victor Ponta, që provoi se kriza ekonomike mund të përballohej. ''Jam absolutisht i lumtur që ndodhem pranë një miku të madh si kryeministri Ponta. Përveç fak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

PS, Brae: Pjesmarrja e Berishs n Bukuresht e padobishme

Nnkryetari i Grupit Kuvendor Socialist Erion Brae ka deklaruar para mediave se nesr Partia q ai prfaqson do t pres n seancn plenare t Kuvendit raportin me shkrim t Kryeministrit Sali Berisha pr tragjedin e Grdecit. Pjesmarrja e tij n Samitin e NATO-s n Bukuresht sht e padobishme, u shpreh Brae.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.628Z

"Shpirti i fjalëve", me vargje shqiptare në Bukuresht

\"Shpirti i fjalëve\" është antologjia e pestë poetike shqiptare, që doli këto ditë në Bukuresht. Libri del nën përkujdesjen e një shoqate italo-shqiptare të gruas dhe të redaksisë së revistës Shqiptari,(Albanezul), me parathënien e shkrimtarit Visar Zhiti,   Parathënia dhe tituj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.847Z

TemA TV/ Rama në Bukuresht: 2014-a e gjen Ballkanin tërësisht në paqe (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në forumin e krerëve të qeverive të Europës Qendrore dhe Juglindore dhe kryeministrit të Republikës Popullore të Kinës, që u zhvillua në Bukuresht. Në këtë takim u bisedua për rëndësinë e bashkëpunimit mes vendeve të Europës Qendrore dhe Jugl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.108Z

NATO do të hapë në Bukuresht dyert për Shqipërinë

Sekretari i Pergjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Shefer ka inkurajuar dje aspiratat e Shqipërisë, Kroacisë dhe Maqedonisë për t’u bashkuar me aleancën veritatlantike, duke u shprehur se ai shpresonte për një ftesë për anëtarësim në samitin e afërt të NATO-s, që do të zhvillohet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.705Z

Në Bukuresht u promovua vëllimi poetik i Gjekë Marinajt

18-08-2013 / Gazeta 55 Diaspora shqiptare jep kontribut të çmuar në pasurimin e letrave shqipeMë 12 gusht në Bukuresht, në një mjedis elegant, në qendër të kryeqytetit rumun, u zhvillua promovimi i librit me poezi "I burgosuri i mungesës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama