Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Theodhor Masllavica, presidenti i ri i Federatës së Peshëngritjes
  • 2018-04-05

Theodhor Masllavica, presidenti i ri i Federatës së Peshëngritjes

Theodhor Masllavica zgjidhet president i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Në përfundim të procesit zgjedhor të kësaj të enjteje në këtë federatë rezultoi se Masllavica fitoi 19 vota kundrejt 2 të rivalit të tij, Ilir Topuzi. Emërimi i tij thuasje në unanimitet të plotë nga fa

Kampion Europe dhe 3 medalje ari, Briken Calja: Ia dedikoj shqiptarëve!
  • 2018-03-28

Kampion Europe dhe 3 medalje ari, Briken Calja: Ia dedikoj shqiptarëve!

Mes vështirësive dhe skandalit të dopingut, për peshëngritjen shqiptare vjen pas shumë kohësh një lajm pozitiv dhe fatsjellësi është Briken Calja. Peshëngritësi shqiptar është shpallur kampion në Europianin e Peshëngritjes që po zhvillohet ne Bukuresht të Rumanisë. Fillimisht Cal

Vlash Droboniku, themeluesi i filmit të animuar
  • 2018-03-13

Vlash Droboniku, themeluesi i filmit të animuar

Viti 1975 shënoi një sukses të ri, u prodhua i pari film multiplikativ shqiptar (teknika e kartonave) Zana dhe Miri nga piktori Vlash Droboniku i cili mbasi kreu studimet në Institutin e Lartë të Arteve në Tiranë, bëri një specializim të shkurtër në studion Animafilmnë Bukuresht (Ruman

Një nudo e Maks Velos në Galerinë e Arteve
  • 2018-03-07

Një nudo e Maks Velos në Galerinë e Arteve

Me flokët e gjatë që i bien në qafën e hollë dhe vathët blu ajo ngjan e bukur teksa sheh jashtë dritares. Kjo nudo është realizuar nga Maks Velo në vitin 2010 dhe i është dhuruar Galerisë Kombëtare të Arteve. Artisti Maks Velo përfaqëson një figurë komplekse të një intelektuali

SHENGEN MBETET I MBYLLUR
  • 2018-02-21

SHENGEN MBETET I MBYLLUR

Ato e prezantojnë veten gjithnjë si ishuj stabiliteti dhe sigurie – e megjithatë ende nuk po pranohen në hapësirën Shengen. Bullgaria dhe Rumania mbeten fëmijët e pashtruar të Europës. Ministrja e Jashtme dhe zëvendëskryeministrja bullgare, Ekaterina Zaharieva, e ka sjellë çësht

Në prill fillojnë linjat direkte nga Tirana në Londër (low cost) dhe Tel Aviv
  • 2018-02-04

Në prill fillojnë linjat direkte nga Tirana në Londër (low cost) dhe Tel Aviv

Autoriteti i Aviacionit Civil ka njoftuar se në prill do të nisin dy linja të reja fluturimesh direkte nga Aeroporti i Rinasit. Duke filluar nga 13 prilli do të ketë fluturime direkte nga Tirana në Tel Aviv (Izrael). Kjo është linja e parë direkte që do të lidhë dy shtetet. Linja tjetër

Qaka drejt Serisë A, Sampdoria ka gati ofertën
  • 2017-12-26

Qaka drejt Serisë A, Sampdoria ka gati ofertën

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Kamer Qaka ka përfunduar në radarin e Sampdorias. 22-vjeçari ka dhuruar paraqitje pozitive këtë sezon me skuadrën rumune të Politehnica Iasi, duke u evidentuar si një nga përforcimet e mundshme të skuadrës ligure në merkaton e Janarit. Debutuesi kuqezi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama