Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Rumania pershendetvendimin e OKB perdialog Kosove-Serbi

BUKURESHT- Rumania pershendeti sot votimin e Asamblese se Pergjithshme te OKB-se te nje rezolute ku behet thirrje per dialog mes Beogradit dhe Prishtines por theksoi se qendrimi i saj mbetej i njejte lidhur me njohjen e pavaresise se Kosoves.Miratimi i kesaj rezolute perfaqeson nje moment te rendesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.935Z

Ndaj Rumunisë nuk ka presion për njohjen e Kosovës

Bukuresht, 13 gusht -  Rumunia nuk ka presione për ta njohur pavarësinë e Kosovës dhe qëndrimin e vet nuk do ta ndryshojë, ka thënë ministri i Jashtëm i këtij vendi, Teodor Baconschi, shkruan gazeta serbe Veçernje Novosti. Baconschi ka thënë se Rumunia qëndrimin e vet të njohur mirë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.946Z

Rumania dëbon diplomatin e Rusisë

Bukuresht, 17 gusht - Rumania e shpalli një diplomat rus persona non grata, vetëm një ditë pasi një diplomat rumun u urdhërua nga Moska të lëshojë Rusinë për shkak të spiunazhit.Të hënën, Shërbimi Federal i Sigurisë në Rusi tha se e ka arrestuar diplomatin rumun Gabriel Grecu kur a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.872Z

Braçe: 'Berisha të paraqesë raportin e tragjedisë nesër në kuvend'

    Nënkryetari i grupit parlamentar socialist Erjon Braçe, ka kërkuar sot në emër të grupit që përfaqëson pjesëmarrjen e kryeministrit Berisha nesër në Kuvend. Sipas Braçes kreu i qeverisë duhet të paraqesë në seancën plenare raportin e tragjedisë së G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.473Z

Kryesia e PR, sot per ndryshimet

Kryesia e Partise Republikane do te mblidhet diten e sotme per te diskutuar ne lidhje me strategjine e saj per rihyrjen ne qeverine e djathte, te drejtuar nga Kryeministri Berisha. Pritet qe ne kete mbledhje te dilet me qendrimin e mosperfaqesimit me minister ne qeveri deri ne perfundim te Samitit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.778Z

Rumani dorehiqet ministri i Brendshem

Ministri i Brendshem i Rumanise Vasile Blaga njoftoi sot ne nje konference per shtyp doreheqjen e tij tre dite pas protestes se mijera policeve. Diten e premte rreth 6 mije police u mblodhen jashte pallatit presidencial ne Bukuresht per te protestuar kunder uljes se pagave me 25 per qind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.001Z

Rumani, 8 të vdekur pas rrëzimit të një helikopteri ushtarak

BUKURESHT – Një helikopter ushtarak, me 10 persona në bord, u rrëzua mëngjesin e sotëm në zonën malore Sibiu duke shkaktuar vdekjen e tetë prej tyre si edhe plagosjen, në gjendje shumë të rëndë të dy të tjerëve. Mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama