Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Mbyllet faza në grupe e Europa Leagues, ja 24 ekipet e kualifikuara
  • 2017-12-08

Mbyllet faza në grupe e Europa Leagues, ja 24 ekipet e kualifikuara

Kanë përfunduar takimet për 6 nga 12 grupet e Europa Leagues, ndërsa janë dhënë edhe verdiktet e fundit. Kështu, AEK-u i Athinës ia ka dalë të sigurojë kualifikimin, falë barazimit pa gola në Vjenë, ndaj Austrias. Në sfidën tjetër të këtij grupi, Gattuso dështoi të gjejë fitor

No Pic available
  • 2017-12-01

Dita Kombëtare e Shqipërisë festohet në Bukuresht

Me rastin e Ditës Kombëtare të Shqipërisë dhe pritjes së organizuar nga komuniteti shqiptar me këtë rast në Klubin Diplomatik në Bukuresht, u nderuan miq të mëdhenj të popullit shqiptar, akademiku Grigore Brancus, përkthyesi i mirënjohur dhe shkrimtari Marius Dobrescu dhe ambasadori G

No Pic available
  • 2017-11-28

Kujtimet e Lasgushit për ditën e Flamurit në Bukuresht

Festa më e madhe e Kollonisë dhe e kishës shqipe të Bukureshtit ish 28 Nëntori: Dita e flamurit, dhe Shën-Gjergji: Emri i Gjergj Kastriotit. Këto kremtime bëheshin me bujën dhe me madhështinë më të madhe, dyke u ftuar në Seli të Kollonisë dhe në kishë autoritetet dhe personalitetet

Historitë e shqiptarëve në Bukuresht
  • 2017-10-28

Historitë e shqiptarëve në Bukuresht

Në shekujt XVI dhe XVII, shumë shqiptarë dhe arumunë hynë në strukturat sociale, ushtarake dhe tregtare, duke u bërë më pas liderë politikë, ushtarakë dhe tregtarë në Rumani. Shqiptarët në historinë e këtij vendi nuk ishin thjesht barinj e tregtarë. Shumë arritën deri në shkall

NATO: Nuk duam luftë të ftohtë me Rusinë
  • 2017-10-09

NATO: Nuk duam luftë të ftohtë me Rusinë

NATO nuk do luftë të re të ftohtë me Rusinë, ka thënë kështu Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në përfundim të asamblesë parlamentare katërditore të aleancës. Ne nuk brengosemi për mungesën e transparencës (nga Rusia) kur bëhet fjalë për manovra ushtarake,

Kineasti i parë i Ballkanit ishte shqiptar
  • 2017-09-09

Kineasti i parë i Ballkanit ishte shqiptar

Historia e Milto Manaqit, sot në 135 vjetorin e lindjes Sot mbushen 135 vjet nga lindja e fotografit të njohur Miltiadh Manaqi që së bashku me vëllain e tij Janaqin, u bënë të parët që çelen epokën e xhirimit të filmave në trevat ballkanike. Artisti lindi në fshatin shqiptar Avdela, q

KQZ rizgjidhet anëtar i Bordit Ekzekutiv të A-WEB.
  • 2017-08-31

KQZ rizgjidhet anëtar i Bordit Ekzekutiv të A-WEB.

Shoqata Botërore e Trupave Zgjedhore  (A-WEB)rizgjodhi si anëtar të Bordit Ekzekutiv të A-WEB,Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të Republikës së Shqipërisë, të përfaqësuar nga Kryetari, Klement Zguri. Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Bordit Ekzekutiv të A-WEB u mor vendim lidhu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama