Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Total: 2826
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.572Z

Romet KE aksione ligjore ndaj Frances

Komisionerja e BE per Drejtesine Viviane Reding ka deklaruar se Komisioni Evropian po shqyrton ndermarrjen e nje aksioni ligjor ndaj Frances per debimin e romeve. Komisionerja Reding i cilesoi veprimet e Frances si nje fatkeqesi per Bashkimin Evropian. Javen e kaluar deputetet e Parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.484Z

Arrestohet ish-deputeti italian, i dyshuar për trafik armësh

Ish-deputeti italian, Massimo Romagnoli u arrestua në Podgoricë, kryeqytett i Malit të Zi, së bashku me dy qytetarë rumunë me dyshimin për trafik armësh në favor të Forcave të Armatosura Revolucionare Kolumbiane (FARC). Sipas agjencisë Med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.226Z

Bush: Përkrah ftesën për Shqipërinë

• Vetëm gjashtë ditë para nisjes së punimeve të Samitit të Bukureshtit, Shqipëria ka marrë një mesazh mbështetës për marrjen e ftesës nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh W. Bush.Kreu i Shtëpisë së Bardhë u shpreh në një intervistë për mediat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.205Z

Tirana, qendra evropiane e Trashegimise

Muzeu Kombetar i Artit ne kryeqytetin e Rumanise, Bukuresht ka pritur dje konferencen e peste ministeriale per Trashegimine Kulturore ne vendet e Evropes Juglindore. Objekt i konferences ishte "Trashegimia Kulturore nje ure lidhese drejt te ardhmes". Ne deklaraten e nenshkruar nga te gjithe ministra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.949Z

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?

41 – Perandori romak Caligula, i njohur për sjellje tekanjoze dhe despotizëm mizor, vritet nga Garda e tij Pretoriane, e cila shpalli xhaxhain e tij, Claudius, si Perandor. Kaligula ishte i treti perandor i Romës, dhe i pari i vrarë nga vetë romakët. Për mizori ai ia kalon edhe nipit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.216Z

Takimi Berisha-Ahmeti, NATO unifikon qëndrimet politike të shqiptarëve

Kryeministri Sali Berisha ka pritur ditën e djeshme në një takim në zyrën e tij kryetarin e Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) të Maqedonisë, Ali Ahmeti. Takimi i zgjeruar ka pasur si qendër të bisedimeve Samitin e ardhshëm të NATO-s që do të mbahet në muajin prill në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

NATO fton n Aleanc Shqiprin dhe Kroacin, jasht Maqedonia

Ora 13: 33 Presidenti Bamir Topi me nj fjalim emocionant ka prshndetur vendimin e sotm t vendeve antare t NATO-s, pr ftesn n Aleanc t Shqipris duke e cilsuar at si nj arritje t gjith klass politike shqiptar, pozit dh eopozit si dhe nj merit pr popullin shqiptar. Shqipria sot dshmon se liria dhe d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama