Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Intervista e rrallë me Mbretin Zog dhe Mbretëreshën Geraldinë në Stokholm
  • 2017-08-26

Intervista e rrallë me Mbretin Zog dhe Mbretëreshën Geraldinë në Stokholm

Nga Aurenc Bebja Gazeta franceze, « Paris-soir », ka botuar, të enjten e 20 korrikut 1939, në faqen n°1 dhe 7, një shkrim intervistë, të çiftit mbretëror shqiptar, të sapo mbërritur asokohe në kryeqytetin suedez, Stokholm. Gazetarët kanë bërë pyetje pa fund. Fillimisht është për

Champions: Liverpul kalon me poker, kualifikohet Qarabag i Agollit
  • 2017-08-24

Champions: Liverpul kalon me poker, kualifikohet Qarabag i Agollit

Liverpul ka fituar 4-2 ndaj Hoffenheim dhe është kualifikuar për në grupet e Champions League me rezultatin e përgjithshëm 6-3. Emre Can ishte protagonisti i skuadrës së Jurgen Klopp, me dy gola të shënuar. Liverpul i mbylli llogaritë që në 21 minutat e para të lojës me tre gola, dy p

No Pic available
  • 2017-08-24

Liga e Kampioneve/ Një asist i Agollit çon Karabakun në grupe. Liverpuli kalon me poker

Ansi Agolli do të bëjë realitet ëndrrën e tij për të luajtur në turneun më të rëndësishëm për klube, pasi Karabak ka arritur të kualifikohet në fazën në grupe të turneut edhe pse është mundur sot 2-1 përballë Kopenhagës, pasi kishte fituar 1-0 në ndeshjen e parë Fati e desh

Rumuni përplas 4 makina në aksin Qafë Thanë  Pogradec
  • 2017-08-22

Rumuni përplas 4 makina në aksin Qafë Thanë Pogradec

Një rumun me banim në Bukuresht është arrestuar si autori i aksidentit të ndodhur dje në aksin nacional Qafë Thanë- Pogradec ku u përfshinë 4 automjete. Policia thotë se Craciun Elisi, 41 vjeç, banues në Bukuresht – Rumani duke drejtuar mjetin tip Land Rover , me targë B211 LXE,

No Pic available
  • 2017-08-16

Ndahet nga jeta akademiku dhe kardiologu i njohur, Ylli Popa

Është ndarë nga jeta në moshën 87 vjeçare akademiku, mjeku i njohur kardiolog i cili për një periudhë 10 vjeçare drejtoi Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, Ylli Popa. “Pas një gjendjeje të përkeqësuar kronike të shëndetit, u nda nga jeta akademiku Ylli Popa, intelektual i

Shuhet akademiku Ylli Popa
  • 2017-08-16

Shuhet akademiku Ylli Popa

Akademiku Ylli Popa një zë i njohur në jetën akademike shqiptare është ndarë nga jeta pasditen e së martës në moshën 87 vjecare. Ylli Popa është intelektual i mirënjohur, me veprimtari të shumanshme, të shtrirë në më shumë se gjashtë dekada. Ylli Popa u lind në një familje me

No Pic available
  • 2017-08-04

Shorti Champions League i buzëqesh Hasit dhe Agollit, Hysaj kundër Balotelit

Është hedhur shorti i play off të Champions League, që ka përcaktuar 10 çiftet nga ku do të jepen 10 biletat e fundit për të kompletuar fazën me grupe të veprimtarisë më të rëndësishme në rang klubesh në të gjithë Europën. Skuadrat që do të kualifikohen në sfidën e dyfishtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama