Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
No Pic available
  • 2017-05-06

Gruevski ende ka mundësi të shkaktojë gjakderdhje

Para 10 vitesh Nikola Gruevski erdhi në pushtet në Maqedoni. Por ajo nga një vend shembullor është shndërruar në një prej shqetësimeve më të mëdha në rajon dhe Evropë, shkruan sot Deutsche Welle. Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë (FYROM) ka qenë dikur shembull i afrimit të sukse

GRUEVSKI KA ENDE MUNDËSI TË SHKAKTOJË GJAKDERDHJE
  • 2017-05-06

GRUEVSKI KA ENDE MUNDËSI TË SHKAKTOJË GJAKDERDHJE

Para 10 vitesh Nikola Gruevski erdhi në pushtet në Maqedoni. Por ajo nga një vend shembullor është shndërruar në një prej shqetësimeve më të mëdha në rajon dhe Evropë. “Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë (FYROM) ka qenë dikur shembull i afrimit të suksesshëm me Bashkimin E

Kur Vasiliqia tradhtonte me mendje
  • 2017-04-18

Kur Vasiliqia tradhtonte me mendje

Përkthyesi i Kadaresë në gjuhën rumune, Marius Dobresku, tregon muajt me romanin Kamarja e turpit  Në veprën e Kadaresë është një tjetër çift i martuar me diferencë të madhe moshe. Ai është Ali Pashë Tepelena dhe Vasiliqia te  romani Kamarja e turpit. Sipas romanit, Vasiliqia qe

Droga në Greqi, arrestohen 6 shqiptarë si pjesë e organizatës
  • 2017-04-11

Droga në Greqi, arrestohen 6 shqiptarë si pjesë e organizatës

Ka shkuar në 9 numri i të arrestuarve si të përfshirë në trafikimin e 1.5 ton marijuanë që u sekuestrua disa ditë më parë në Itali. Një hetim i Prokurorisë për Krime të Rënda ka çuar në zbulimin dhe goditjen e një grupi kriminal që trafikonte lëndë narkotike nga Shqipëria në

RILINDJE, ÇADËR LIRIE, QEVERI TEKNIKE, BESIMI DHE
  • 2017-04-07

RILINDJE, ÇADËR LIRIE, QEVERI TEKNIKE, BESIMI DHE

Ylli POLOVINA Demagogjinë e përdorur shpesh prej klasës politike jo vetëm në Shqipëri, por edhe në vendet më të emancipuara të kontinentit apo botës, gënjeshtrën elektorale apo joshjen publike me rrena, bashkëkombësit tanë të këtij profesioni e shoqëruan dhe e tejkaluan, në për

No Pic available
  • 2017-03-06

Rumani: Vazhdojnë protestat kundër qeverisë

Mijëra njerëz kanë marrë pjesë në protestën e mbrëmshme në kryeqytetin Bukuresht në Rumani, kundër qeverisë dhe në mbështetje të autoriteteve në luftën kundër korrupsionit në këtë vend. Mbrëmë demonstruesit janë tubuar në Sheshin e Fitores, afër ndërtesave qeveritare, duke

No Pic available
  • 2017-03-02

Gazetari investigativ rumun: Qytetarët, jo politikanët, bënë Reformën në Drejtësi

Attila Biro është një nga emrat më të njohur të gazetarisë investigative rumune i cili prej vitit 2004 punon në shtyp duke investiguar politikanë të korruptuar dhe jo vetëm.   Aktualisht Biro po punon me tema që kanë të bëjnë me pastrimin e parave dhe korrupsionin në Rumani, du

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama