Rezultate te kerkimit per termin: +Bukuresht

Meta: total 1000 / total_found 2827 / time 0.001 / keyword[0] bukuresht / docs[0] 2827 / hits[0] 3920 /
Përrallat me gogolin Soros, ngaqë nuk mundin dot Ramën!
  • 2017-02-15

Përrallat me gogolin Soros, ngaqë nuk mundin dot Ramën!

Nga Andi Bushati U bënë disa javë që një rrëfenjë konspirative me Xhorxh Sorosin po inspiron të gjithë kundërshtarët e Edi Ramës në Shqipëri. Shtypi pranë opozitës nuk ka ditë që të mos denoncojë lidhjet e spekulantit miliarder në Tiranë. Politikanët shqiptarë po shpenzoj

Rumani: Vazhdojnë protestat për referendum
  • 2017-02-14

Rumani: Vazhdojnë protestat për referendum

Parlamenti i Rumanisë do të mbajë referendum për mbështetjen publike të luftës kundër korrupsionit. Megjithatë nuk është e qartë se çfarë pyetje do të bëhej në referendum, por ai shihet si mënyrë për ta shtuar mbështetjen për luftën që po vazhdon kundër korrupsionit në kët

No Pic available
  • 2017-02-14

Rumani: Protestat vazhduan përkundër vendimit për referendum

Parlamenti i Rumanisë ka vendosur dje që të mbahet referendum për mbështetjen publike të luftës kundër korrupsionit. Megjithatë nuk është e qartë se çfarë pyetje do të bëhej në referendum, por ai shihet si mënyrë për ta shtuar mbështetjen për luftën që po vazhdon kundër korr

Rumani referendum per luften antikorrupsion
  • 2017-02-14

Rumani referendum per luften antikorrupsion

p styletext-align justifyParlamenti rumun vendosi te mbahet nje referendum per mbeshtetjen publike ne luften kunder korrupsionit por kjo nuk i ka kenaqur aspak rumunet qe vazhdojne protestat kunder qeverise Ata u mblodhen serish ne sheshin qendror te kryeqytetit Bukuresht por edhe ne qytete te tjer

Rumani mijera qytetare nuk terhiqen nga sheshi
  • 2017-02-13

Rumani mijera qytetare nuk terhiqen nga sheshi

p styletext-align justifyMijera rumune kane zbritur serish ne shesh ne Bukuresht dhe qytetet e tjera ne diten e 13-te te protestes kunder qeverise social-demokrate e cila u perpoq te amnistonte zyrtaret e denuar per korrupsion permes nje dekreti Qeveria e kryeministrit Sorin Grindeanu e cila ka vete

No Pic available
  • 2017-02-11

Rumunët nuk heqin dorë, protesta dëri në rënien e qeverisë

Rumunët nuk heqin dorë nga protestat deri në rënien e qeverisë të cilan ata e kosniderojnë të korruptuar. Në ditën e shtatë të demonstratave, protestuesit kërkuan  dorëhejen e kryeministrit. Edhe pse e ka kritikuar për kalimin në fshehtësi të dekretit, presidenti i vendit Ioan

No Pic available
  • 2017-02-09

ANALIZA/ Pse Basha nuk e realizon dot skenarin rumun

Basha, skenari rumun Nga Andi Bushati Ngjarjet e fundit në Rumani dhe përpjekja për t’a asociuar protestën më të madhe popullore që prej rrëzimit të Çausheskut me atë që opozita po përgatit në 18 shkurt në Tiranë, kanë ngjallur një entuziazëm të pa bazuar tek militantët e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama