Rezultate te kerkimit per termin: +Bulqiz

Total: 2219
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.504Z

Bulqizë, plagoset me armë zjarri një person, policia nis hetimet

BULQIZË- Një plagosje me armë zjarri është regjistruar mesditën e sotme në Shupenzë të Bulqizës. Policia lokale bën me dije se i plagosur ka mbetur një person me mbiemrin Dumani, i cili u qëllua me armë nga 24-vjecari Basir Dani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.761Z

Bulqizë, arrestohet për vjedhje 23-vjeçari

BULQIZË- Policia ka vënë në pranga autorin e disa vjedhjeve në këtë zonë. 23-vjeçari u arrestua në flagrancë nga efektivët e policisë. Në cilësinë e provës materiale polica sekuestroi një armë gjahu dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.048Z

Ngricat, bllokohet transporti i kromit nga miniera e Bulqizës

BULQIZE- Akulli dhe ngricat kanë sjellë probleme për minierën e Bulqizës. Sipas korespondentit Enver Doci, për shkak të ngricave është bllokuar transportimi i kromit nga kjo minierë.Ka qënë policia rrugore ajo që ka ndaluar kalimin e &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.909Z

Borxhet, familja e minatorit në Bulqizë 5 muaj ngujim

BULQIZË- Djegia e shtëpisë detyroi Hamdi Kurtin të transferohej nga Tërnova e Madhe në Zerqan në qytetin e Bulqizës, kur për fatin e tij të mirë arriti të sigurojë një strehë falë punës. Po telashet nuk do të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.726Z

Bulqizë, plagoset rëndë në minierë një minator

BULQIZË-Një minator ka mbetur i plagosur gjatë punës në minierën e Bulqizës. News24 bën të ditur se 24-vjeçari, Agjent Balla është plagosur në galerinë numër 41 teksa punonte për nxjerrjen e mineraleve. Dëmtimet q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.512Z

Bulqizë, bora 2 metra bllokon punën në minierë

BULQIZË- Vijon të jetë i bllokuar prej 7 ditësh transportimi i kromit nga zona D në minierën e Bulqizës. Minatorët prej 7 ditësh nuk arrijnë të shkojnë në zonën D për të vijuar normalisht punën për nxjerrjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.971Z

Pas 26 vitesh, rinis ndërtimi i traverbankut Klos-Bulqizë

BULQIZE- Një projekt i nisur 26 vite më parë për ndërtimin e një tuneli nëntokësor që lidh impiantin e përpunimit të kromit në Klos të Matit më minierën e Bulqizës, dhe i lënë përgjysmë është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama