Rezultate te kerkimit per termin: +Bulqizs

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Prifti: Task-Force për disiplinimin e aktivitetin minerar në Bulqizë

Katër ministri, në sitë aktivitetin minerar, për të shmangur abuzimet Policia e Shtetit, tatimet, doganat, Inspektorati i Puns, t gjitha kto struktura, sipas linjs s tyre, do t ken objekt kontrolli aktivitetet minerare n zonn e Bulqizs. Katr ministri dhe Prefektura e Dibrs do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Prifti: Kontroll i rreptë në miniera për sigurinë

Aktiviteti i kompanive mineral-nxjerrse n zonn e Bulqizs do t monitorhet rreptsisht nga nj task forc e Ministris s Ekonomis, Tatimorve, Policis dhe Pushtetit Vendor. Neglizhenca me rregullat e siguris teknike n galerit e kromit n Bulqiz, ka qen shpesh her fatale pr jetn e minatorve. Ministri Prifti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Lufta për kromin, plagoset me armë shoferi i firmës private

Martanesh Nj person i maskuar i ka zn prit 36-vjearit. I plagosuri sht transportuar pr n Tiran “Lufta” pr zaptim galerish kromi ka uar n plagosjen me arm t nj 36-vjeari nga Martaneshi. Ngjarja ka ndodhur n mesditn e djeshme, rreth ors 11:00, n zonn krommbajtse t Trnovs n rrethin e Bulqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Topi ngushёllon familjen e minatorit Njazi Alliu

Presidenti i Republiks, Bamir Topi i shoqruar nga deputeti i zons Sali Shehu, Kryetari i Bashkis s Bulqizs, Roland Keta dhe Prefekti Xhaferr Seiti, kanj vizit ngushllimi n familjen e minatorit Njazi Alliu, q ra viktim e nj aksidenti gjat puns n miniern e Bulqizs, m 9 shkurt. Presidenti Topi, n bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.602Z

Prifti në Bulqizë: Aktiviteti i jashtëligjshëm duhet të marrë fund urgjentisht

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, z. Dritan Prifti, prezantoi dje n Bulqiz planin e veprimit pr disiplinimin e aktivitetit minerar n zonn minerare t Bulqizs. Po dje, u mblodh dhe task-forca n Bashkin e Bulqizs, e cila kryesohet nga prefekti i qarkut t Dibrs dhe do t z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.744Z

Minierat, hiqen 7 leje në Bulqizë në zonat e rrezikshme

Masat/ METE ka përgatitur një projektvendim, i cili përcakton qartë koordinatat e zonave të rrezikshme Zona minerare e Bulqizs pasi sht inspektuar nga task-forca e krijuar nga katr ministri dhe prefektura e Dibrs sht konstatuar se n disa zona ku jan dhn leje pr shfrytzim mine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.266Z

Policia e Dibrës mbyll zyrtarisht rrugën e kromit

Kufizimi Shefi i policis rrugore konfirmoi moslejimin e mjeteve t rnda, sidomos n Urn e Matit Prej disa ditsh, policia e qarkullimit rrugor n bashkpunim me Drejtorin e Prgjithshme t Rrugve ka bllokuar evadimin e mineralit t kromit nga Miniera e Bulqizs, m e madhja n vendin ton dhe m gjer. Shkak i k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama