Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.264Z

Burimet e Shen Merise ne gjendje alarmante

Dikur Tirana jo kaq e populluar sa sot, furnizohej me ujë të pijshëm thuajse tërësisht nga burimet e Selitës dhe Shën Mërisë. Por me ndërtimin e ujëmbledhësit të Bovillës, burimet e tjera u lanë pas dore dhe gje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Zawahri NATO kerkon te vjedhe burimet e Libise

“NATO kërkon të vjedhë burimet e Libisë.” Kështu është shprehur egjiptiani Ayman Al Zawahri në një audio të publikuar në faqet e xhihadistëve. “NATO, me rrëzimin e regjimit të Gedafit kërko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.342Z

Zawahri: NATO kërkon të vjedhë burimet e Libisë

“NATO kërkon të vjedhë burimet e Libisë.” Kështu është shprehur egjiptiani Ayman Al Zawahri në një audio të publikuar në faqet e xhihadistëve. “NATO, me rrëzimin e regjimit të Gedafit kërkon të zot&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.012Z

Samiti i OKB Papandreu Te miremenaxhojme burimet

Greqia ka marre mesime te vlefshme nga e kaluara e saj mesime qe mund te sherbejne si shembuj per vendet e tjera. Ka qene kjo deklarata e kryeministrit grek Jorgo Papandreu ne samitin e Kombeve te Bashkuara per objektivat e mijevjecarit qe hapi punimet te henen ne Nju Jork. Duke iu referuar krizes f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.740Z

Ngrohja globale, bota duhet të ndryshojë burimet energjitike

Një raport i ri i Kombeve të Bashkuara thotë se bota duhet të ndryshojë burimet energjitike, nga përdorimi i fosileve në burime të pastra energjie për të kontrolluar ndryshimet klimatike. Komisioni Ndërqeveritar për Ndryshimet Klimatike nxorri të dielën raportin e fundit, pas një taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.032Z

Për ujë të pijshëm do të shfrytëzohen burimet hidrike

03/07/2009  Projekte të reja në METE-s Burimet hidrike me të cilat vendi ynë është mjaft i pasur mund të shfrytëzohen edhe për ujë të pijshëm, veç prodhimit të energjisë elektrike. Interesi është shfaqur me projekte të ndryshme në Ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.468Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja i dërgon dokumentin Venecias

Gjykata Kushtetuese i dëgon Komisionit të Venecias dokumentin e ligjit të Vettingut për shqyrtim. Burime të Ora News thanë se kërkesa është nisur pasditen e sotme  përmes postës dhe emailit. Ndërkohë në faqen zyrtare të Komisionit të Venecias është publikuar se mbledhja për kërk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama