Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.290Z

Vettingu, burimet: Kushtetuesja gati dokumentin për në Venencia

Gjykata Kushtetuese ka bërë gati dokumentin e ligjit të Vettingut, për ta dërguar pranë Komisionit të Venecias. Burime të Ora News thanë se dokumenti është gati pritet ti dërgohet së shpejti këtij Komisioni. Një ditë më parë, burime nga Venecia thanë se përgjigja për kërkesën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.497Z

Komisioni i Venecias ok Vetting-ut, burimet: Ligji nuk shkel Kushtetutën

Komisioni i Venecias, e ka gati opinionin final për sa i përket ligjit të Vettingut të kërkuar nga Gjykata Kushtetuese. Të mërkurën datë 7 dhjetor, ambasada e Bashkimit Europian do të shpërndajë një kopje konfidenciale të opinionit, i cili i jep të drejtë komisionit të reformës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.143Z

Burimet e ujit në BE po shterrojnë

Pamjaftueshmëria e ujit të përdorshëm mund të kërcënojë ekonominë e Evropës, prodhimtarinë dhe ekosistemin tregon një raport i Agjencisë Evropiane të Mjedisit. Kjo agjenci thekson se burimet e ujit janë nën presion dhe se gjendja po përkeqësohet. Të dhënat e raportit janë paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.662Z

LSI me baze te dhenash per burimet njerezore

Partia Socialiste nuk është e vetmja që po mbledh kurrikulumet e cilitdo që kërkon punë, për të krijuar një bazë të dhënash për burimet njerëzore. Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, tha p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.712Z

Rama: Burimet natyrore shfrytëzohen barbarisht nga klientelistët e qeverisë

Në tryezën e Partisë Socialiste për energjinë, në kuadër të nismës Për një Rilindje Shqiptare, kryetari Rama u shpreh se burimet e energjisë në vend po shfrytëzohen për përfitime personale nga një grup sipërmarrësisht klientelistë të qeverisë, të cilët po nxjerrin përfitime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.650Z

Kujdesi për burimet natyrore

Mjedisi është bërë një nga përparësitë kryesore në politikën ambientaliste nëpër botë. Qeveritë, grupet e mbrojtjes së mjedisit, madje dhe vetë qytetarët kanë marrë nisma nga më të ndryshmet për të mbrojtur burimet natyrore të vendeve të tyre apo edhe të vendeve të tjera.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.534Z

Burimet natyrore energjetike, Kosova në fokusin e biznesit të huaj

 Prishtinë, 5 tetor NOA-Burimet natyrore energjetike të Kosovës, kanë qenë qëllimi i Forumit ndërkombëtar që u mbajt sot në Prishtinë. Përfaqësues të kompanive më të rëndësishme prodhuese, transmetuese, tregtuese dhe të prodhimit të teknologjive energjetike nga vendet e BE  

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama