Rezultate te kerkimit per termin: +Burreli

Meta: total 1000 / total_found 1930 / time 0.001 / keyword[0] burreli / docs[0] 1930 / hits[0] 2917 /
Veliaj me banorët e Astirit: Ta mbajnë fjalën, edhe ata edhe ne (Foto)
  • 2018-11-29

Veliaj me banorët e Astirit: Ta mbajnë fjalën, edhe ata edhe ne (Foto)

Pasi shtrëngoi duart me ta dy ditë më parë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falënderuar përfaqësinë e banorëve të zonës së Astirit që preken nga projekti i zhvillimit të Unazës së Madhe që iu përgjigjën thirrjes së tij për të bashkëpunuar. Nëpërmjet nj

Unaza e Re, Veliaj  banorëve: Mos u bëni mish për top për Lulin e partinë
  • 2018-11-26

Unaza e Re, Veliaj banorëve: Mos u bëni mish për top për Lulin e partinë

Familjet e Unazës së Madhe kanë filluar bashkëpunimin me Bashkinë e Tiranës dhe Autoritetin Rrugor Shqiptar për tu zhvendosur në banesat sociale në Shkozë apo për të përfituar shpronësimin ose bonusin e qirasë për tre vite. Nga Asambleja e Forumit të Gruas Socialiste të Tiranës, V

Veliaj: Nuk do shpronësojmë lloto e lavazhe, PD bllokon Tiranën me militantë
  • 2018-11-17

Veliaj: Nuk do shpronësojmë lloto e lavazhe, PD bllokon Tiranën me militantë

Vaqarri është një nga njësitë e reja që i është bashkuar Bashkisë së Tiranës pas ndarjes administrative, duke përfituar në këto tre vjet nga shumë projekte të rëndësishme. Në bashkëbisedimin me banorët e njësisë për Buxhetin 2019, kryebashkiaku Erion Veliaj bëri një pasqyri

No Pic available
  • 2018-09-16

Mbi Zvërnecin dhe fatet e thyera në librin Epistolari i Zaratës

«Komedinë hyjnore» na duhej ta lexonim dikur në auditoret e universitetit. Profesori im i letërsisë antike e mesjetare, Myzafer Xhaxhiu, na fliste me një pasion të jashtëzakonshëm për Danten e Beatriçen, aq sa në atë gjendje patetike, ai na dukej si një qenie ndryshe nga të tjerët,

Tërmeti me magnitudë 5.1 godet Shqipërinë
  • 2018-08-11

Tërmeti me magnitudë 5.1 godet Shqipërinë

Një tërmet ka tronditur vendin pak minuta më parë. Tërmeti ka pasur një magnitudë prej 5.1 ballë, ndërsa është regjistruar 37 km larg Tiranës dhe 9 km nga Burreli. Lëkundja e tërmetit është regjistruar në thellësi 10 km. Raportohet se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Tiran

Burrel, kanosi një femër në gjendje të dehur, arrestohet 48-vjeçari
  • 2018-07-28

Burrel, kanosi një femër në gjendje të dehur, arrestohet 48-vjeçari

Policia ka arrestuar një 48-vjeçar nga Burreli, pasi ai ka kanosur për motive të dobëta një femër, si dhe është përplasur me një automjet tjetër teksa po drejtonte makinën në gjendje të dehur. Shkëlqim Milkurti, banues në Lis të Matit, ka qenë më herët i dënuar për plagosje

AKU bllokon 118 kg mish pa vulë dhe çertifikata veterinare
  • 2018-07-10

AKU bllokon 118 kg mish pa vulë dhe çertifikata veterinare

Vijojnë aksionet e AKU-së për monitorimin e njësive tregtare gjithë Shqipërinë. Në qarkun e Dibrës, në kuadër të kësaj fushtate, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i ka shtuar shumë kontrollet dhe po mban në monitorim të rreptë të gjitha njësitë tregtare kryesishtt të mishit. Gjat