Rezultate te kerkimit per termin: +Burreli

Meta: total 1000 / total_found 1930 / time 0.001 / keyword[0] burreli / docs[0] 1930 / hits[0] 2917 /
Mosrespektimi i barazisë gjinore nga PD, Rama: Kthim tek oda e Berishës
  • 2017-05-30

Mosrespektimi i barazisë gjinore nga PD, Rama: Kthim tek oda e Berishës

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka kritikuar nga Burreli listën e Partisë Demokratike për mungesën e përfshirjes së grave për kandidate për deputete. Sipas shefit të qeverisë ky është një hap mbrapa, njësoj sikur të kthehemi në odën e Sali Berishës. Për pasojë, Rama i ka bë

Disiplina, dënohet Tirana e Kukësi
  • 2017-05-04

Disiplina, dënohet Tirana e Kukësi

1. Zyrtari i KF Luftëtari, Marko Sovanovic, paralajmërohet se në rast përsëritje do të jetë subjekt i ndëshkimeve që përmban kodi i disiplines sportive, në bazë të nenit 13 të KDS. 2. KF Tirana për sjellje të gabuar të tifozerise së saj dënohet me gjobë me vlere 100.000 (njëqind

No Pic available
  • 2017-05-03

BOOM: Emri gabim në Gjendjen Civile lë qytetaren pa kurim në Itali

Një qytetar me origjinë nga Burreli dhe banues në Shkozet të Durrësit ka denoncuar pranë emisionit BOOM në Rtv Ora News peripecitë më shumë se trevjeçare në zyrat e Gjendjes Civile për të ndryshuar emrin e vajzës së tij. Në fakt, vajza ka një emër që në lindje dhe të tillë dë

No Pic available
  • 2017-03-10

Mars 97, Shaqir Vukaj: Urdhrat e Gazidedes kundër jugut

Dje gazeta “Dita” botoi pjesën e parë të kujtimeve të ish-ministrit të Mbrojtjes në vitin 1997, Shaqir Vukaj. Ishte dita e parë e tij si ministër dhe në vazhdim ai tregton tmerret që ka parë se kishin bërë paraardhësit e tij demokratë në ato zyra. Urdhrat e Bashkim Gazide

Kategoria I, Lushnja thyhet në shtëpi, Kamzën e ndal Burreli
  • 2017-03-04

Kategoria I, Lushnja thyhet në shtëpi, Kamzën e ndal Burreli

Në ndeshjen e javës së fundit të fazës së grupeve, Lushnja kryesuese e Grupit B të Kategorisë së Parë, ndalet në mënyrë të papritur në stadiumin Roza Haxhiu. Lagunarët u mundën me rezultatin 1-0 nga Pogradeci, duke humbur mundësinë për të siguruar një avantazh të konsideruesh

No Pic available
  • 2017-03-03

Në shtëpinë e 14 vjeçares, e cila u dogj me ujë të nxehtë. Në kërkim i ati

Varfëri, mjerim dhe probleme pa fund. Kështu mund të përmblidhet me pak fjalë historia e një familje që është vendosur në zonëne Porto-Romanos në Durrës, pasi u largua para disa vitesh nga zonat e thella të Burrelit. Si të mos mjaftonin kushtet e vështira ekonomike, një zënkë mes

Angli, i dënuari me 25 vite do të ekstradohet në Shqipëri
  • 2017-03-01

Angli, i dënuari me 25 vite do të ekstradohet në Shqipëri

Saliman Barçi, 41-vjeçari nga Shqipëria me shtetësi britanike, ka humbur betejën e tij ligjore për të mos u ekstraduar nga Anglia, pasi kërkohet nga autoritetet shqiptare për vuajtjen e dënimit me 25 vite heqje lirie. Ai është akuzuar dhe shpallur fajtor nga drejtësia shqiptare në mung

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama