Rezultate te kerkimit per termin: +Bursat

Total: 2270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.928Z

Edhe bursat aziatike negative

Duke ndjekur bursat amerikane dhe ato europiane, edhe bursat aziatike pësuan rënie, ndonëse jo në përmasat e dy të parave. Bursa japoneze ra me 1.8 përqind, ajo koreano-jugore me 1.2 përqind dhe ajo australiane me 1 përqind. Ekspertët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.068Z

Fundosen bursat boterore

Tronditen bursat botërore. Tregjet më të mëdha botërore janë mbyllur me humbje si asnjëherë tjetër që nga vitit 2008, kur kriza ekonomike globale ishte në kulmin e saj. Bursat amerikane pësuan rënie të mëdha, Do&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.066Z

Tronditen bursat botërore

Tronditen bursat botërore. Tregjet më të mëdha botërore janë mbyllur me humbje si asnjëherë tjetër që nga vitit 2008, kur kriza ekonomike globale ishte në kulmin e saj. Bursat amerikane pësuan rënie të mëdha, Doë Jones

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Reagojne bursat pas planit Obama

Bursat nderkombetare kane reaguar pozitivisht ndaj planit te paraqitur vetem nje dite me pare nga sekretari amerikan i Thesarit Timoti Gejtner. Plani do t’u vije ne ndihme bankave qe te clirohen nga asetet e keqija. Woll Strit por edhe bursat kryesore ne Europe rregjistrojne rritje qe vleresohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.146Z

Përmirësohen bursat europiane

Bursat europiane janë drejt stabilizimit pas një rënieje dyditore për shkak të panikut të hapur nga thashethemet se do të ketë rënie të vlerës së bonove edhe në Francë. Por dje, agjencitë e vlerësimit të kreditimit “Moody’s”, “Standard & Poor’s̶

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.390Z

Bursat marrin veten

Rikthehet buzeqeshja ne bursat kryesore nderkombetare, institucionet e rendesishme financiare duke filluar qe nga Azia dhe Europa kane shenuar rritje te ndjeshme.E nderkaq edhe cmimi i naftes vazhdon te shenoje renie, gjate dites nje fuci eshte shitur me 61 dollare per fuci.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.678Z

Bursat Europiane vazhdon renia

Rënia në Bursat Europiane vazhdon për të dytën ditë rradhazi, ndikuar edhe nga paqartësia e situatës rreth krizës greke. Deri në orën 15:00, bursat e Milanos dhe e Par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama