Rezultate te kerkimit per termin: +Bursat

Total: 2270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.750Z

Studimet pasuniversitare, Rumania akordon 70 bursa për vendet frankofone

Rumania ka akorduar 70 bursa pasuniversitare për vendet frankofone. Këto bursa për doktoraturë dhe postdoktoraturë, të sistemit “Eugen Ionescu”, jepen për studentët nga vendet frankofone, që vazhdojnë doktoraturën dhe kërkimet shkencore, sidomos atyre me origjinë nga Europa Qendror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.835Z

Çmimi i naftës pëson ulje të lehtë në Tiranë

 Por çudia erdhi nga tregu i karburanteve në vend, ku kësaj here lajmet për naftën nuk vijnë për rritjen e çmimit, por për një ulje të lehtë të tij. Nga 195 lekë për litër që shkoi gjatë javës që lamë pas, sot, një litër naftë tregtohet me 189 lekë, pra 6 lekë më pak.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.595Z

Shtohen rastet fatale, vaksina injorohet nga të gjithë

    Nga 10 mijë vaksinat e ardhura për kontingjentin e parë, as 10 për qind e tyre nuk kanë arritur të merren nga popullata     Marsel LELA TIRANë – Situata e gripit të derrit në Shqipëri paraqitet e rëndë, për pasojë të numrit të të infektuarve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.659Z

Britania merr masat kunder krizes

Qeveria Britanike ka bere publik planin e shpetimit te sektorit financiar duke miratuar ndihmen prej 50 miliard paund per bankat me te medha ne vend. Por ndersa Europa po merr masa per daljen nga kriza , bursat Aziatike vazhdojne te pesojne humbje kolosale ,duke rrezikuar ekonomine globale.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.717Z

Ekonomia boterore, vazhdojne luhatjet

Fillimi i javes ka sjelle nje hapje negative per bursat kryesore boterore te cilat kane shenuar renie te vleres qe ne oret e para te hapjes.Paqendrueshmeria ka sjelle menjehere edhe nje ulje te cmimit ta naftes e cila gjate dites eshte shitur me 50 dollare per fuci.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.903Z

SHBA,taske force per industrine e makinave

Cmimi i naftes ne bursat nderkombetare eshte vleresuar si me i qendrueshmi ne javet e fundit duke u shitur me 37, 5 dollare per fuci. Ne Shtetet e Bashkuara administrata Obama ka lajmeruar krijimin e nje task force, qe do merret me monitorimin rimekembjes se industrise automobilistike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.835Z

“Kriza reflektohet te kreditë”

 Për të marrë një kredi pranë bankave nuk është më aq e lehtë sa më parë. Bankat kanë shtrënguar kriteret për dhënien e një kredie. Sipas ekspertëve të ekonomisë, një nga efektet më të dukshme që do të shfaqë kriza financiare globale në sistemin tonë, është pikëris

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama