Rezultate te kerkimit per termin: +Bursat

Total: 2270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.232Z

Bursat evropiane ne kolaps

Te gjitha bursat ne Evrope vazhdojnë te reagojnë me skepticizëm ndaj projektit, i cili parasheh krijimin e një qeverie te re ne Eurozone, për mbikëqyrjen e ecurisë se tregjeve. Sipas eksperteve, kjo mund te jete zgjidhje e drejte por vetëm ne plan afat-gjate ndërkohë qe Eurozona ka nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.676Z

Bursat në rekord historik, pavarësisht krizës

Ekonomia Interesat e ulëta bankare sjellin rritje të investimeve nëpër aksione Aksionet nëpër bursat e botës janë aktualisht pranë rekordit të tyre historik të rritura nga një kombinim i fuqishëm i interesave shumë të ulëta mbi paranë nëpër shumicën dërrmuese të vendeve të bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.329Z

Beppe Grillo trondit bursat

Beppe Grillo trondit bursat E merkure 13 Mars 2013 1229 p styletext-align justify p Beppe Grillo trondit bursat Vec jetes politike ne Itali Beppe Grillo po turbullon edhe tregjet europiane Nje deklarate e tij per te perditshmen ekonomike gjermane Handelsblatt se de facto Italia eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Bursat europiane e nisin javen pozitivisht

Bursat europiane kane hapur pozitivisht transaksionet e tyre pas njoftimit te paketes 20 miliarde dollarshe qe do ti vije ne ndihme gjigandit bankar SITIGRUP.Rritje jane shenuar ne pothuajse bursat me te medha anembane Europes ndersa paketa e shpetimit te grupit SITI nuk ka patur te njejtin impakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.051Z

Rriten bursat

Dy jave pas rreshqitjes globale ne tregjet financiare, qe i detyroi udheheqesit boterore te ndermerrnin vendime, vlerat e aksioneve ne bursat e Europes dhe Azise kane filluar te rriten. Plani antikrize duket se ka injektuar doza te forta optimste ne tregjet nderkombetare nga europa ne Azi. Perjashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.391Z

Bursat aziatike shënon rënie

Duke ndjekur bursat amerikane dhe ato europiane, edhe bursat aziatike pësuan rënie, ndonëse jo në përmasat e dy të parave. Bursa japoneze ra me 1.8 përqind, ajo koreano-jugore me 1.2 përqind dhe ajo australiane me 1 përqind. Ekspertët druhen se kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.928Z

Edhe bursat aziatike negative

Duke ndjekur bursat amerikane dhe ato europiane, edhe bursat aziatike pësuan rënie, ndonëse jo në përmasat e dy të parave. Bursa japoneze ra me 1.8 përqind, ajo koreano-jugore me 1.2 përqind dhe ajo australiane me 1 përqind. Ekspertët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama