Rezultate te kerkimit per termin: +Bursat

Total: 2270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Bursat europiane e nisin javen pozitivisht

Bursat europiane kane hapur pozitivisht transaksionet e tyre pas njoftimit te paketes 20 miliarde dollarshe qe do ti vije ne ndihme gjigandit bankar SITIGRUP.Rritje jane shenuar ne pothuajse bursat me te medha anembane Europes ndersa paketa e shpetimit te grupit SITI nuk ka patur te njejtin impakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.051Z

Rriten bursat

Dy jave pas rreshqitjes globale ne tregjet financiare, qe i detyroi udheheqesit boterore te ndermerrnin vendime, vlerat e aksioneve ne bursat e Europes dhe Azise kane filluar te rriten. Plani antikrize duket se ka injektuar doza te forta optimste ne tregjet nderkombetare nga europa ne Azi. Perjashti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.391Z

Bursat aziatike shënon rënie

Duke ndjekur bursat amerikane dhe ato europiane, edhe bursat aziatike pësuan rënie, ndonëse jo në përmasat e dy të parave. Bursa japoneze ra me 1.8 përqind, ajo koreano-jugore me 1.2 përqind dhe ajo australiane me 1 përqind. Ekspertët druhen se kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.928Z

Edhe bursat aziatike negative

Duke ndjekur bursat amerikane dhe ato europiane, edhe bursat aziatike pësuan rënie, ndonëse jo në përmasat e dy të parave. Bursa japoneze ra me 1.8 përqind, ajo koreano-jugore me 1.2 përqind dhe ajo australiane me 1 përqind. Ekspertët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.068Z

Fundosen bursat boterore

Tronditen bursat botërore. Tregjet më të mëdha botërore janë mbyllur me humbje si asnjëherë tjetër që nga vitit 2008, kur kriza ekonomike globale ishte në kulmin e saj. Bursat amerikane pësuan rënie të mëdha, Do&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.066Z

Tronditen bursat botërore

Tronditen bursat botërore. Tregjet më të mëdha botërore janë mbyllur me humbje si asnjëherë tjetër që nga vitit 2008, kur kriza ekonomike globale ishte në kulmin e saj. Bursat amerikane pësuan rënie të mëdha, Doë Jones

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Reagojne bursat pas planit Obama

Bursat nderkombetare kane reaguar pozitivisht ndaj planit te paraqitur vetem nje dite me pare nga sekretari amerikan i Thesarit Timoti Gejtner. Plani do t’u vije ne ndihme bankave qe te clirohen nga asetet e keqija. Woll Strit por edhe bursat kryesore ne Europe rregjistrojne rritje qe vleresohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama