Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.790Z

Buxheti, reagon Rama

Tiranë-Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, e ka vlerësuar si të kaluar buxhetin në këshillin bashkian, me 29 vota pro, kundrejt 28 kundër. Gjatë një konference për shtyp nga bashkia, Rama tha se buxhetit i dhanë jetë ata këshilltarë që e ndjenjë të nevojshme, që ky buxhet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.624Z

Buxheti Obama

Presidenti amerikan, Barak Obama, ka paraqitur buxhetin e tij për vitin e ardhshëm fiskal, në shumë prej 3,800 miliardë dollarësh. Buxheti, për të cilin tash duhet të diskutohet në Kongres, parasheh shpenzim më të madh për 1,660 miliardë dollarë më tepër, sesa që janë të ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Buxheti 2018, Ahmetaj: Buxheti i qytetarit

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj mbrojti projektbuxhetin. Duke folur në një lidhje të drejtpërdrejtë në Top Story, ai thotë se buxheti ruan balancat makroekonomike të vendit. Buxheti duhet të konsiderohet sesi ruan balancat makroekonomike për shëndetshmërinë ekonomike. I referohem ul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Bode: Gati buxheti suplementar

Ministri i Financave, Ridvan Bode u shpreh se tashm sht gati dhe brenda javs do t shkoj n Kuvend, buxheti suplementar pr pjesn e dyt t ktij viti. Ministri Bode duke mospublike krejt shumn totale t ktij buxheti tha se 20 miliard lek jan nga t ardhurat nga tatimet dhe doganat, ndrsa ka edhe pjes nga r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

Miratohet buxheti, opozita kunder

Kuvendi miratoi dje ne parim me 77 vota pro, 45 kunder dhe 1 abstenim projekt-buxhetin e shtetit per vitin e ardhshem. Pa shume debate kete here, ligjvenesit kaluan shpejt e shpejt, buxhetin prej 5 miliarde dollaresh qe qeveria e quan suksesin e kater viteve te saj dhe opozita mjerim. Ne vetem nje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.730Z

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar sot para deputetëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Projekt Buxhetin e vitit 2017, që sikurse e theksoi ai, është buxheti i konsolidimit të rritjes ekonomike, financimit të reformave, uljes së borxhit dhe rritjes s�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.329Z

Rrëzohet buxheti i Lushnjes

Nuk është miratuar buxheti i vitit 2010 për bashkinë e Lushnjes. Pas një debati në mbledhjen e këshillit bashkiak të zhvilluar ditën e sotme, ky buxhet u hodh poshtë nga ana e këshilltarëve të djadhtë, që së bashku me ata të LSI përbëjnë mazhorancën në këtë këshill.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama