Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.956Z

Korce miratohet buxheti 2016

brbrMbledhja e Keshillit Bashkiak te Korces eshte shoqeruar me debate te forta gjate debatit per buxhetin Kryetari i grupit te keshilltareve te djathte Andrea Mano tha se buxheti nuk duhet miratuar per shkak te rritjes se taksave tarifave dhe gjobave ndaj biznesit Por kryebashkiaku Sotiraq Filo sqa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.329Z

Berisha: Buxheti afatmesem, integrues

Fatjona Mejdini Buxheti afatmesem i viteve 2010-2012 do te mbeshtese cdo kerkese qe i vjen Shqiperise, ne kuader te anetaresimit ne Bashkimin Evropian. Ky ishte premtimi qe beri kryeministri Berisha, gjate prezantimit perpara ministrave ne mbledhjen e djeshme te qeverise se projektit per buxhetin a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.720Z

Miratohet buxheti i Tiranës

Tiranë - Buxheti i Bashkisë së Tiranës është miratuar në parim ditën e enjte. Miratimi i këtij buxheti vjen nga tërheqja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila ka lejuar kalimin e tij. Vëndimi për miratimin në parim të këtij buxheti është firmosur nga nënkryetari i Këshillit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.981Z

Buxheti miratohet me 74 vota

 BLEDAR HOTIMaxhoranca miratoi mbrëmë me 74 vota pro në parim projektbuxhetin e vitit 2010. Në votim nuk mori pjesë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Duke, ndërsa ministri i Bujqësisë, Ruli nuk ka qenë i pranishëm në seancë. Pas votimit të mbrëmshëm ligji financiar do të rikthehet sëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.735Z

Miratohet buxheti i OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së ka miratuar buxhetin dyvjeçar, për operacionet e rregullta të organizatës botërore në vitet 2010 dhe 2011, i cili arrin shumën prej 5.16 miliardë dollarë. Buxheti është për 300 milionë dollarë më i lartë se buxheti i reviduar për vitet 2008 dhe 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.930Z

Japoni ngrihet buxheti i emergjences

Qeveria japoneze ka njoftuar hartimin e një buxheti prej 48.9 bilionë dollarësh që do të shpenzohet për të riparuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti dhe tsunami i 11 marsit. Buxheti, i quajtur ndryshe buxheti i emergjencës, duhet ende t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.826Z

Thaci Buxheti 2012 buxheti i zhvillimit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se miratimi i buxhetit të vitit 2012 në Kuvend dëshmon se ai është buxhet i zhvillimit real ekonomik të vendit. Thaci ka falenderuar deputetët që përmes votës së tyre mbështet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama