Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.329Z

Berisha: Buxheti afatmesem, integrues

Fatjona Mejdini Buxheti afatmesem i viteve 2010-2012 do te mbeshtese cdo kerkese qe i vjen Shqiperise, ne kuader te anetaresimit ne Bashkimin Evropian. Ky ishte premtimi qe beri kryeministri Berisha, gjate prezantimit perpara ministrave ne mbledhjen e djeshme te qeverise se projektit per buxhetin a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.720Z

Miratohet buxheti i Tiranës

Tiranë - Buxheti i Bashkisë së Tiranës është miratuar në parim ditën e enjte. Miratimi i këtij buxheti vjen nga tërheqja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila ka lejuar kalimin e tij. Vëndimi për miratimin në parim të këtij buxheti është firmosur nga nënkryetari i Këshillit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.981Z

Buxheti miratohet me 74 vota

 BLEDAR HOTIMaxhoranca miratoi mbrëmë me 74 vota pro në parim projektbuxhetin e vitit 2010. Në votim nuk mori pjesë kreu i PBDNJ-së, Vangjel Duke, ndërsa ministri i Bujqësisë, Ruli nuk ka qenë i pranishëm në seancë. Pas votimit të mbrëmshëm ligji financiar do të rikthehet sëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.735Z

Miratohet buxheti i OKB-së

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së ka miratuar buxhetin dyvjeçar, për operacionet e rregullta të organizatës botërore në vitet 2010 dhe 2011, i cili arrin shumën prej 5.16 miliardë dollarë. Buxheti është për 300 milionë dollarë më i lartë se buxheti i reviduar për vitet 2008 dhe 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.930Z

Japoni ngrihet buxheti i emergjences

Qeveria japoneze ka njoftuar hartimin e një buxheti prej 48.9 bilionë dollarësh që do të shpenzohet për të riparuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti dhe tsunami i 11 marsit. Buxheti, i quajtur ndryshe buxheti i emergjencës, duhet ende t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.826Z

Thaci Buxheti 2012 buxheti i zhvillimit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se miratimi i buxhetit të vitit 2012 në Kuvend dëshmon se ai është buxhet i zhvillimit real ekonomik të vendit. Thaci ka falenderuar deputetët që përmes votës së tyre mbështet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.347Z

Miratohet buxheti pa demokratet

Buxheti i Bashkise se Tiranes mund te quhet perfundimisht i miratuar. Mbledhja e djeshme e Keshillit Bashkiak te Tiranes qartesoi edhe njehere qendrimin e prefektit, Levizjes Socialiste per Integrim dhe Keshilltareve socialiste e demokrate, mbi nje vendim aq te rendesishem sic eshte Buxheti. Keshtu,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama