Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.340Z

Buxheti 2012 investime e me pak taksa

Sipas kryebashkiakut Basha zeri kryesor i buxhetit jane investimet dhe shpenzimet per sherbimet publike ndersa do te reduktohen shpenzimet per personelin. Rreth 50 e investimeve te Bashkise do te jene teresisht te reja ndersa 5 do te jene vazhdimi dhe perfundimi i investimeve te nisura me heret. Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.759Z

Buxheti, rritje ekonomike pa masa shtrënguese

Fjala e Kryeministrit, Edi Rama, në seancën e sotme parlamentare, gjatë diskutimit për Projektbuxhetin 2015: Fjalimet e buxhetit janë gjithnjë me shifra, mbi shifra, për shifra dhe sigurisht që kjo është e pashmangshme, por çka nuk duhet të harrohet dhe besoj ne nuk e kemi harruar ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.277Z

Kosove Buxheti i 2011-es pret votat ne seancen e 25 marsit

Parlamenti i Kosoves Prishtine 15 mars 2011 NOA-Projektligji per Buxhetin e vitit 2011 ne Kosove pritet te shkoje ne parlament per te marre votat e ligjvenesve me 25 mars. Kryesia e Kuvendit te Kosoves ne mbledhjen e drejtuar nga kryetar i Kuvendit Jakup Krasniqi e mori kete vendim diten e sotme si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.868Z

Buxheti, Bode: Shkurtime shpenzimesh në masën e 18.3 mld

TIRANE-Komisioni i Ekonomisë ka nisur diskutimin per sot rishikimin e buxhetit të shtetit ku sipas ndryshimeve të bërë shkurtimet parashikohen të kapin shifrën e 18.3 miliardë lekëve. Ministri i Financave, Ritvan Bode ka deklaruar sot se buxheti duhet t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.745Z

Punëtorët që paguhen nga buxheti i shtetit mund të mbesin pa paga

Për dështimet eventuale në realizimin e projekteve të ndryshme, për herë të parë nuk do të fajësohen udhëheqësit e komunave.Kjo, pasi që situata politike ka bërë që shumë projekte të mbesin në letër, për shkak të pamundësisë që ato të realizohen. Megjithëse komunat kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.610Z

Buxheti i Durrësit, Këshilli bashkiak e miraton dhe me votat e PDIU

Edhe me votat e PDIU, Këshilli bashkiak i Durrësit ka miratuar buxhetin për këtë vit. Ndërkaq këshilltarët e djathtë e braktisën mbledhjen, duke akuzuar kreun e Bashkisë, Vangjush Dako, për mungesë transparence në shpërndarjen e fondeve. Durrës- Me 26 vota Keshilli Bashkiak i Durresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.142Z

Buxheti i shtetit akordon 40 milion lekë për një tjetër rrugë në Elbasan

Një tjetër investim i qeverisë shqiptare në infrastrukturën rrugore në Elbasan, pritet që të nisë në fund të muajit Mars në qytetin e Elbasanit.   Një fond prej rreth 40 milion lekë do të investohet në një segment rrugor të Elbasanit, duke bërë të mundur rikonstruksionin to

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama